Ohlasy na víkendy pro oči 2020

Před pár měsíci jsem na internetu narazila na webové stránky Hanky. Její články jsou lidské, laskavé, zároveň přinášejí podstatné informace. Dioptrií mám jen pár a čočky používám jen když je to nezbytné, ale bylo by skvělé, kdybych je nepotřebovala vůbec. Taky jsem cítila, jak mám oči v některých ohledech přecitlivělé a řešení jsem neviděla v tom, co je člověku nabízeno u očního lékaře. A tak jsem se přihlásila na kurz - třeba se dozvím zase něco nového, co budu moci vložit jako chybějící střípek do mozaiky svého pohledu na svět. Za sebe velmi oceňuji laskavou, neformální až hravou atmosféru, ve které kurz probíhal. Člověku/očím to dovolilo uvolnit se, aby se mohly lépe vstřebat předávané informace a mohla účinně proběhnout všechna cvičení. Současně bylo cítit pevné vedení kurzu ze strany Hanky, abychom stihli všechno, co nám Hanka společně se Štěpánem chtěli předat, a že toho bylo. Kurz byl velmi dobře poskládám - různé části se střídaly, bylo to tak záživnější. Součástí kurzu byl také tištěný materiál a následně zaslané nahrávky provádějící různými cvičeními. V reakci na dotazy v průběhu kurzu nám Hanka také zaslala řadu odkazů. Celkově byla z Hančina přístupu cítit snaha předat nám maximum ze svého tématu, tedy oči a péče o ně. Pro mě byly zásadní některé informace a cvičení, k dalším se dostanu časem. V souvislosti s tímto tématem mě napadá, že jsem nedávno viděla film o slepých dětech a jak jsem najednou procítila vděčnost za to, jak dobře vlastně vidím :). Hanko a Štěpáne, moc děkuji.
Klára
Mohla bych si přečíst tisíc knih, ale to se nevyrovná návštěvě kurzu Víkend pro oči. Vidíte na vlastní oči, co máte cvičit, dostanete podrobný návod a podporu pro to začít. Hanka se snaží podchytit všechny možné chyby a vy se můžete doptávat na sebemenší detaily. Lektoři vše, co předávají mají vyzkoušeno na sobě. Hanka je jak bezedná studnice informací, o které je ochotna se podělit a to nejen z tématiky očí, ale i dalších týkajících se vlastních zkušeností z oblasti seberozvoje. Z obou lektorů září krásná energie a je cítit opravdový zájem o všechny své žáky. Už dnes první den po kurzu jsem cestou do práce trénovala různé druhy pohledů a měla z toho radost.
Vanda
Na kurz jsem jela bez očekávání, to už jsem se naučila. Chtěla jsem zjistit zdali si člověk sám svým cvičením může oči vylepšit. Vždycky u doktora se ptám - co pro to můžu udělat já sama? Většinou nedostanu odpověď, v lese se zase ptám " co můžu sníst - neznám totiž pořádně jedlé bylinky. Takže jsem jela zjistit, co pro své oči můžu udělat sama. A byla jsem mile překvapená, je toho docela dost. Hanka perfektně vysvětlovala, názorně ukazovala, cvičili jsme v místnosti, cvičili jsme za chůze po parku - k pobavení a úžasu okolo chodících obyvatel Ostravy. Paráda. Asi vše nezahrnu hned do mého denního režimu, ale něco dám.
Jana z Olomouce
Díky za krásné dva dny plné práce i relaxace. Dostala jsem pro co jsem si přišla a ještě kýbl aha momentů a chybějících informací a prožitků navíc.. Nejtěžší pro mě bylo a je uvolnit se a zbytečně se nesnažit a nepřetěžovat se prostě být k sobě laskavá a nepřekážet svým očím v přirozeném koukání se. K tomu účelu mi nejvíc pomáhá palming... Moc se těším až si na táboře s dětma zablbneme s černýma kartičkama a oživíme periferii.. Dík vám oběma a čest vaší práci.. Zas někdy naVIDĚNOU.
Alena Skalná, www.alenaskalna.cz
Z víkendového kurzu v Ostravě jsem byla nadšená. Jako máma malého dítěte si nemohu dovolit odjet na týdenní pobytový kurz, proto mě víkendový kurz velmi nadchl. Hanka nám řekla jak teorii tak i ukázala vše v praxi. Chodili jsme po parku a cvičili oční cvičení, ukázali jsme si masáž očnicových oblouků, cvičení na periferní vidění, solarizaci a další. Žádná vada není neléčitelná a se vším se dá něco udělat :) Hned po kurzu jsem do svého každodenního života zařadila pět z těchto cvičení. Před kurzem mě trápily zejména suché oči (pálení a řezání v očích) a krátkozrakost (4 dioptrie). Hned po kurzu jsem cítila úlevu, cvičení na oči mi velmi pomohlo se slzným filmem, oči jsou svěží, odpočaté, žádné pálení ani řezání v očích od té doby necítím. Nyní bych chtěla zapracovat na snížení dioptrii. Kurz rozhodně doporučuji.
Barbora, Petrovice