základní kurz na obnovu zraku

Základní kurz je 6ti denní (5 nocí). První den začínáme v podvečer, poslední den se končí obědem.

Pracovat budeme ve skupině do 20ti osob.

Velkou část dne strávíme venku, i za nepříznivého počasí. Doporučuji vybavit se dostatečným a hlavně pohodlným oblečením a botami pro pobyt venku v přírodě. Je dobré počítat s deštěm, chladem i plným sluncem. Pohybujeme se pomalou chůzí v nenáročném terénu, procházky jsou v rozsahu do 4 km, spíše méně. Cvičení v chůzi střídáme se zastaveními, kdy cvičíme na místě. Náplň kurzu je velmi rozmanitá, ale vždy zaměřená na práci s očima.

Na kurz nejsou vhodné kontaktní čočky! 

Pokud máte slabší brýle, je dobré si je vzít s sebou na cestu zpět domů  :)

Další informace o kurzu a jak byli lidé s kurzem spokojení najdete na těchto odkazech o kurzuden na kurzu, ohlasy účastníků.

 

Termín: 24. - 29. července/ 29. srpna - 3. září 2020

Všechny  kurzy pro začátečníky letos již proběhly, další budou opět příští rok. Sledujte stránky.

Celková cena kurzu na obnovu zraku: 9.800,- Kč

Celková cena kurzu zahrnuje:

  • ubytování a plnou penzi ve výši 4.500,- Kč
  • kurzovné ve výši 5.300,- Kč
  • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávku cvičení na oči

Celková cena kurzu nezahrnuje:

  • dopravu na kurz, ta je individuální
  • příplatek 100,- Kč/den při požadavku veganské, bezlepkové, nebo bezlaktózové stravy, celkem 500,- Kč
  • příplatek 200,- Kč/den v případě ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji,  celkem 1.000,- Kč

Bližší informace v přihlášce

 

Kurz bude probíhat v místě se specifickou atmosférou, na Farmě Dvorec, kde je klid, krásné výhledy i možnost prohlédnout si zvířátka z farmy.

Ubytováni budeme v příjemných pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, ledničku a úložný prostor, k dispozici jsou ručníky a hygienické potřeby. Součástí některých pokojů je také kuchyňka. 

Plná penze je zajištěna formou odlehčené stravy. Můžete si vybrat variantu bez masa, nebo s masem (večeře jsou vždy vegetariánské). Případné další požadavky na bezlepkovou, bezlaktózovou stravu a jiná dietetická omezení je nutno domlouvat předem!  

Jak se do penzionu dostanete? Autem, autobusem i vlakem (do Rokycan, nebo Radnice a tam bychom Vás po domluvě vyzvedli). 

 

Bližší informace ke kurzu týkající se vybavení a cesty zasílám přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

 

Ještě před kurzem pro mě byly dioptrické brýle jedna z top věcí, kterou bych zachránila z hořícího domu - to se změnilo, stejně jako to, že se začínám mít čím dál tím víc ráda bez brýlí. S tím samozřejmě přichází i změna úhlu pohledu na situace v životě.... jde to ruku v ruce. Je to teprve začátek cesty, ale uvěřila jsem tomu, že to může jít i jinak.
Petra
Samotný fakt, že člověk nosí brýle, je dostatečnou pozvánkou k prožitků dnů, které se vryjí do paměti. Dostalo se mi odpovědí na všechny otázky, nebylo nic, na co byste se mezi svými nemohli zeptat. - Mezi svými? Ano, velmi brzy se dostavil pocit, že jsem tu "správně", Duch skupiny ožil hned první ráno při rozcvičce. "Oko do duše okno" platí, dle mého názoru, u očních vad bezezbytku. A tak jsme se všichni mohli "přetrhnout samou snahou" při uvolňujícím ranním cvičení. Chápete - chce se po nás uvolnění a vnímání těla - a my, lidé, to pojímáme jako úkol. Přichází tu "aha-moment", který je jasně osvětlen. Každý si přesně po svém na "něco" přijde. Kromě uvolňování páteře jako základu uzdravování, jsme se učili cvičit oči. Nádherná nová disciplína, která doslova mění krev v žilách. Solarizace a skákání a klouzání očima, jako zástupci za mnohé další - hotový aerobik pro naše oči... Cesta dovnitř sebe, pokud po ní už delší dobu toužíte. Díky Haničce a Štěpánovi zjistíte, že jsme všichni jedna krevní skupina. A já si dám v příštím roce "repete" :-) :-) :-)
Jana Freyová
Farma Dvorec - pobyty pro oči
Farma Dvorec - pobyty pro oči
Mapa Radnice
Farma Dvorec - pobyty pro oči