Ohlasy na kurzy na oči 2019

Včera jsem se vrátila z báječného kurzu na oči. Moje očička přesně takovouhle lázeň a odpočinek potřebovala! Vřele doporučuji všem, kdo máte problémy s očima, nosíte brýle nebo jen máte pocit, že začínáte vidět hůře nežli dříve. Já jsem jen hůře viděla na blízko - když jsem psala nebo si četla večer knížku. Po týdenním kurzu se mi zrak zostřil a zlepšilo se mi i periferní vidění. K tomu všemu vím teď dobře čím mým očím ulevím, když budou unavené. Hanka, která kurzy vede, je výborná a každému se věnuje osobně. Kurz se konal v kouzelném prostředí blízko Šumavy na Statku paní Lucie, která úžasně vaří! Po celý kurz byla móóóc příjemná atmosféra.
Fotka klienta
Blanka Heltová, masáže Reiki, shiatsu a TČM, Praha www.blankaheltova.cz
Ještě před kurzem pro mě byly dioptrické brýle jedna z top věcí, kterou bych zachránila z hořícího domu - to se změnilo, stejně jako to, že se začínám mít čím dál tím víc ráda bez brýlí. S tím samozřejmě přichází i změna úhlu pohledu na situace v životě.... jde to ruku v ruce. Je to teprve začátek cesty, ale uvěřila jsem tomu, že to může jít i jinak.
Petra
Ahoj Hani a Štěpáne, moc vám za všechno děkuji, jsem ráda, že jsem na kurzu u vás byla. Hodně mi to dalo a obdivuji vaši šikovnost a píli, trpělivost a chtění pomáhat druhým. Jste dokonale připraveni a naučení, jak na to. Také děkuji za všechny materiály, co jsem dostala. Málokde jsou tak vstřícní. Vidím lépe, a jak mi to čas dovolí, cvičím. Přeju vám krásné zdravé dny a loučím se s velkým pozdravem.
Dana
Nechtěla jsem věřit, že se s krátkozrakostí nedá nic dělat a navzdory tvrzení lékařů jsem hledala různá cvičení na oči. Bohužel jsem nikdy nevytrvala a moje dioptrie rostly a rostly. Mé oči už skórovaly na šesti dioptriích, když vtom jsem čirou náhodou narazila na Hančiny kurzy. Zaradovala jsem se, protože jsem dosud netušila, že něco takového existuje! Řekla jsem si, že týden cvičení pod dozorem mi pomůže si něco z cviků přenést i do běžných dnů. Kurz jsem absolvovala dvakrát. Loni v Lažišti a letos ve Stříteži. Před mým prvním kurzem jsem prožívala docela složité období. Když si mě do Lažiště přijeli vyzvednout rodiče, shledali mě opálenou a s úsměvem na líci. Dobrá nálada mi vydržela až do konce prázdnin a zastavil se mi růst dioptrií. Ale jak to tak bývá, během školního roku jsem zabředávala zpátky do školních povinností a hry (cvičení) i odpočinku očí stále ubývalo. Proto jsem šla na druhý kurz pro začátečníky, tentokráte do Stříteže. Zlákala mě vidina možné procházky ve tmě a zdejší vychvalovaná strava 🙂 . Oba kurzy byl silný zážitek. Zda se mé dioptrie po posledním kurzu někam hnuly, zatím nevím. Nebyla jsem na očním. Ale všimla jsem si, že vzdálenosti, které mi dříve připadaly daleko (= netřeba zdravit kolemjdoucí) se mi nyní zdají docela blízké. Ze všeho nejvíc jsem si uvědomila, jak důležitou roli hraje uvolnění.
Míša S.
Po pobyte sa zas oči o máličko zlepšili - vidím to na známych miestach, okolo ktorých chodím roky a viem, čo a s akou ostrosťou som dovidela. Pre mňa je takýto týždenný dril = zámerný zaberák na oči v prírode vždy prínosný.
Ildi
Na kurz pro pokročilé na obnovu zraku jsem se těšila. Již jsem věděla, co mne čeká a pro cvičení očí i páteře bylo pro mne velice důležité si vše oživit a opět posílit vůli pracovat na sobě. Vyhovuje mi metodické vedení paní Hankou, její opravdový zájem předat nám, účastníkům kurzu, co nejvíce informací a kontrola, jak veškerá cvičení chápeme a provádíme. Jsem také nadšená z lidí, kteří do Stříteže přijeli a otevřeně se svěřili, co prožívají se svýma očima a jak pečují o tělo i duši. Již se budu opakovat, ale nemohu jinak. Účast na této akci je to nejlepší, co jsem mohla pro sebe, poznání a lidské souznění udělat.
Jitka Kolářová
Cca před rokem jsem slyšela o kurzu pana Tichanovského od kamarádky, a když jsem si dala vyhledat, tak mi to kromě jiného našlo i Tebe. Pan Tichanovský neměl v mém preferovaném termínu volno, Ty jo a navíc se mi líbila Tvá fotka 🙂 Na kurz jsem jela kvůli celkovému zhoršení zraku na dálku, na blízko a celoživotnímu problému se šilhavostí. Vzhledem k tomu, že to zdědila i má dcera, zvedlo mě to ze židle konečně něco udělat. Kurz bych zhodnotila Slovem ZÁZRAK nebo KOUZLO: Problémy na dálku se vyřešily v podstatě první den. Viděla jsem každý lístek na stromech a to pěkně daleko. A domů jsem odjela autem a řídila bez brýlí. 284 km. Na 215 km jsem měla chuť si brýle obléknout, ale byly mi nepříjemné. Zastavila jsem se v lese, prošla se, pocvičila si a znovu sedla za volant. Problém se šilhavostí další zázrak. Bohužel jsem Hance neukázala, jak moc šilhám, ale třetí den, kdy jsme tento problém řešili, jsem nevěřila svým očím. Když jsem se podívala do zrcadla a podívala se submisivním okem, tak téměř nic. Opravdu. Téměř nic. Co se týče problémy se čtením, tak tam takový pokrok nevykazuji. Mírné zlepšení ano. Asi to chce delší dobu a práci s tím, co nechci vidět. Přiznávám, že sem tam mě nějaké cvičení (hra) moc nebavilo, nebo bylo nepříjemné, a to včetně pocitu na zvracení, ale když člověk uvidí (DOSLOVA UVIDÍ) pokroky, tak ty mírné nepříjemnosti jdou do háje. Na kurzu došlo i k jiným prozřením než jen očima 🙂 Také jsem si uvědomila, jak je důležité odpočívat a sem tam se věnovat jen sama sobě, a to mi umožnilo krásné prostředí hodně daleko od bydliště a úžasná kuchyně paní Lucie. Nemusela jsem se starat o nic, jen si cvičit, hrát si, odpočívat a kochat se. A ne nepodstatným bonusem pro mne byl malý příjemný kolektiv. Pokud bych měla někomu kurz doporučit, tak lidem, kteří OPRAVDU chtějí změnu a to nejen se zlepšením zraku, ale i ve všem, co s tím souvisí. A protože vše souvisí se vším, tak změnu celkovou. Pro lidi s otevřenou myslí. S láskou a úctou
Zorka
Hanka má nastudováno a umí! Srdečný, individuální přístup je normou. Kurz(y) doporučuji.
SK
Na kurz jsem se dostal díky své přítelkyni (mimochodem už za pár dní své manželce), která se kurzu již zúčastnila a velmi pozitivně o něm hovořila. Přestože mi tyto věci nejsou cizí a protože brýle nosím od svých šestnácti let a nikdo mi nedokázal pomoci, přiznám se, že jsem tomu moc nevěřil. Rozhodl jsem se, že zakoupím dárkový poukaz pro přítelkyni a tak došlo k tomu rozhodnutí, že to zkusím i já a pojedu také. Musím říci, že toho rozhodnutí ani trošičku nelituji. Bylo to šest, naprosto pohodově a bezstarostně strávených dní. Bylo o nás postaráno po všech stránkách a já jsem, konečně, jak se říká “udělal něco pro sebe”, dovolil jsem si naprosto vypnout od běžných i větších starostí a načerpat síly a energii v klidu, v nádherném prostředí, což přispělo též k uvolňující pohodě, včetně skvělé, vždy velmi chutně a nápadité sestavené stravě... (velké díky, Lucie a Karle). Jídelníček byl pro mně velkou inspirací jak se stravovat trochu jinak. Program byl velmi pěkně sestaven, pracovní část "cvičení pro oči”, část odpočinková a část k ozdravení těla a i ducha včetně poznávání nového. Bylo to velmi zajímavě, poutavě a prakticky sestavené. Díky cvičení páteře mne přestala bolet záda a cvičení “pro oči” pod vedením Hanky a Štěpána byla pro mne v mnoha případech opravdu překvapující. Ten pocit, když se mi po aktivaci submisivního oka spojil obraz z rozmazaného v naprosto ostrý se snad ani nedá popsat, nebo já krátkozraký najednou vidím v dálce stádo pasoucích se krav, které jsem dříve ani netušil, a to krásně ostře. Toto jsou všechno důvody, proč doporučuji tento kurz všem těm, kteří chtějí něco zlepšit, změnit něco ve svém životě. Odreagovat se od všedního, často stresujícího života - prostě vypnout, udělat něco pro sebe, využijte možnosti tohoto kurzu na zlepšení zraku. Uděláte něco pro sebe a své zdraví, vyplatí a vrátí se Vám to! Cvičení, která se naučíte, u kterých sice bručím a brblám, ale ona jsou opravdu účinná a hlavně fungují. Moc děkuji za vše, přátelství, fajn pohodu ale také trpělivost, a spousty zajímavostí a informací, které jsem se dozvěděl. Děkuji také za milou partu účastníků a krásné a příjemné prostředí! Hanko a Štěpáne, Vám přeji hodně úspěchů, plné kurzy a ten Váš přístup a způsob výuky ať Vám vydrží. Vaše práce je skvělou inspirací! Určitě se ještě uvidíme, protože si to určitě s mou budoucí ženou zopakujeme. S láskou a poděkováním
Fotka klienta
Milan
Celkově se mi kurz moc líbil a splnil moje očekávání. Koncepce kurzu je navržená tak, že se postupně přidávají další způsoby cvičení, takže jsme měli možnost si cviky zapamatovat a zároveň se nenudili. Příjemně mě překvapil i rozsah poskytnutých informací ohledně fungování očí i celkového těla. Vlivem procvičování očí už během kurzu zmizel můj problém s rozostřeným viděním po probuzení, na zlepšení krátkozrakosti pracuji. Rozhodně doporučuji všem, kdo chtějí udělat pro sebe něco pozitivního. Teprve doma mi došlo, jak pravdivé bylo tvoje doporučení co nejvíc si kurz užít, protože v běžném provozu už se čas hůř hledá. A všímám si, jak významně ovlivňuje zrak nejen únava, ale i běžný stres, pocit, že je člověk pod tlakem a něco musí... Taky zůstat delší dobu myšlenkami v přítomnosti a soustředit se, není pro mě právě jednoduché - na kurzu jsem si to více uvědomila a pracuju na zlepšení, takže díky za vše a krásné léto.
Hanka z jižních Čech
Vřele doporučuji kurz těm, kteří si chtějí odpočinout, dobít baterky a procvičit svůj zrak. Kurz mě donutil zamyslet se nad uspěchaným životním tempem, zvolnit a pochopit lépe svou oční vadu. Na kurz jsem přijížděla s pálením očí, které během kurzu po řádném cvičení a odpočinku samovolně odeznělo. Naučila jsem se víc poslouchat svoje tělo, bez výčitek odpočívat a zjistila nové informace (večerní přednášky jsou velice zajímavé). PS: A paní Lucie výborně vaří 🙂
Petra (Plzeň/Tábor)
Na kurzu bylo super, bezstarostně, perfektně o nás postaráno po všech stránkách a tak jsem si konečně mohla dovolit trochu vypnout od běžných i větších starostí a načerpat síly a energii v klidu, daleko od ruchu města... pryč od davů lidí, smogu aut a každodenního koloběhu, byť i běžných povinností. Nemusela jsem nic, jen vnímat co je pro tělo dobré a užitečné a podle toho se rozhodnout jak den vyplním. A protože byl program velmi pěkně sestaven, pracovně i odpočinkově k ozdravení těla, ale i ducha, bylo to opravdu velmi zajímavě, poutavě i prakticky dobře rozložené... "Práce" pro oči, ale také odpočinek a poznávání nového. Na kurzík jsem jela opakovaně, neboť opakování je pro mne matka moudrosti, a lepší je pro mne si oživit a řádně vstřebat to, co jsem se již v minulosti naučila. Při každodenním koloběhu života na sebe přeci jen zapomínám a sama se nedonutím řádně a pilně procvičovat. Protože jsem ale zjistila na kontrole očí po letech, že se mi zrak nezhoršil jako dříve, byl to i pro mne jasný pokyn jet, zopakovat a zase o kousek vylepšit kvalitu zraku. To je tedy signál, že se vyplatí do sebe investovat a dělat taky něco pro sebe a své zdraví. To i se cvičením, u kterého brblám, ale je to účinné. Tělo se stane pravidelným cvičením přeci jen o kousek pružnější i při vyšším věku, pak i mysl je veselejší... A plno doplňujících informací ke zraku, ale i výživě, atd. které nám byly poskytnuty v rámci přednášek, bylo opravdu nadstandardem ! Milé prostředí, které jsem již znala z dřívějška, ale novými pro mne, opět vstřícnými, milými majiteli objektu. Byl to náramně příjemný pobyt, což přispělo též k uvolňující pohodě i včetně skvělé, vždy dobře chutně a nápadité sestavené stravě... Jídelníček byl pro mne velkým zamyšlením, co třeba taky změnit ve svém životě a dělat a stravovat se trochu jinak. To jsou všechno důvody, proč doporučuji i ostatním, co chtějí něco zlepšit, změnit ve svém životě, i také odreagovat se od všedního i občas stresujícího života - vypnout, udělat něco pro sebe, své zdraví, využít možnosti skvělé nabídky kurzu na zlepšení zraku. Co děláme pro sebe a své zdraví se vyplatí! Moc děkuji za vše, přátelství, fajn pohodu a hlavně také trpělivost, ohleduplnost a spousty informací, zajímavostí, které jsem se zas dozvěděla. Děkuji též za milou partu účastníků a příjemné prostředí! Tobě přeji hodně úspěchů, plno zájemců o kurzy a ten Tvůj úžasný entuziasmus ať Ti vydrží hoooooooooooodně dlouho !!!! Tvůj přístup a systém lektorování je skvělým povzbuzením pro ostatní! S láskou a poděkováním
Mirka HK
Kurz bol skvelý a veľmi ho doporučujem. Veľa sme cvičili vonku, vďaka čomu sa mi podarilo rozhýbať oči a odbúrať zažitú strnulosť a svetloplachosť. Počas cvičenia som zažila niekoľko zábleskov ostrejšieho videnia, čo ma teraz motivuje k pravidelnému a dlhému cvičeniu, do ktorého sa mi pred tým veľmi nechcelo. Hanka bola veľmi vstriecna, láskavá a empatická, so všetkým pomohla a do ničoho nenútila. Lucka varila skvele a špeciálne mi pripravovala každý deň chutné jedlo bez lepku, mlieka, vajec, cukru a všetkých množných ďalších vecí, na ktoré som alergická a bez čoho by som sa nemohla kurzu zúčastniť.
Danka
Kurz na obnovu zraku pro mě byl takovým startovacím podnětem a ukázal mi, že má smysl na vylepšení zraku zapracovat, že to opravdu jde, teď jen vydržet! A že to není jednoduché, to během těch třech týdnů, které uplynuly od absolvování kurzu, „vidím na vlastní oči“!!! Líbilo se mi přátelské prostředí na statku paní Lucie i ta naše skupinka, kde se sešli lidi, kteří se o něco opravdu snažili…. Všem váhajícím a nerozhodným mohu jen doporučit 🙂
Dana Krásová, Řež u Prahy
Milá Hanko, kurz na obnovu zraku jsem si moc užila. Atmosféra, úžasná příroda, ubytování, jídlo, milá parta lidí...... Ale co pro mě bylo zásadní! Uvědomit si, že oko je sval jako každý jiný a tudíž pokud chci mít vypracované (jakékoliv) svaly, musím s nimi cvičit. Už během kurzu jsem jasněji a lépe viděla. Kurz určitě doporučuji !!! Moc zdravím i Štěpána.
Věra K.
Ahoj Hani a Štěpáne, jsem ráda, že jste mi na internetu padli do oka právě vy. "Donutili" jste mě dělat věci, které běžně nedělám. Vzít si dovolenou, ráno si zacvičit (pravidelně),chodit na procházky, vypnout mozek, tv, fb, zapnout oči, dívat se kolem sebe i na nejmenší detaily (které ještě vidím), zdravě a pravidelně se stravovat (výýýborně). Poznala jsem s Vámi líp svoje tělo i několik príma zcela různých lidiček, kteří chtějí taky "jen" lépe vidět. Nasmála jsem se, viděla nádherný kousek naší země. Z té mrňavé vísky na okraji Šumavy jsem si domů odvezla ostřejší zrak, ale především odhodlání na sobě pracovat. Co učíte, sami žijete. Rozcvičili jste nám oči, tělo, podívali se na svět i jinak. Domů jsem přijela odpočinutá a spokojená. Děkuji, že jsem s Vámi mohla prožít pár dní mimo realitu. Váš oheň je nakažlivý. Au 🙂
Hana M.