Ohlasy na kurzy na oči 2020

Týden pobytu Cvičení na oči byl pro mě velkým zklidněním a pochopením souvislostí mezi mým uspěchaným způsobem života a stavem očí. Během prvních dvou dnů jsem si až neuvěřitelně uvolnila svaly kolem očí (upřímně jsem netušila, že tam něco takového je....) a ten následný pocit je k nezaplacení. Po pobytu jsem si jela přeměřit oči, levé oko se uzdravilo o 1,5 dioptrie (z původních 11) a pravé o 0,5 dioptrie. A jedu dál, těším se, až si brýle úplně sundám! 🙂 a těším se na další společný týden pro oči!
Verča
Ahoj Hanko a Štěpáne, moc ráda vzpomínám na kurz. Byla to pro mne krásná i když náročná dovolená. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, užitečných a praktických rad, které prospějí mým očím a celému mému tělu. Když jsem odjížděla na kurz měla jsem oči hodně unavené a těšila jsem se, že mi kurz pomůže. Moje očekávání o hodně předčil. Dokážete vytvořit pohodovou atmosféru a výborně vysvětlit a předat to co znáte. Moje oči už nejsou tak unavené, i když moc necvičím. Dělám pravidelně palming, skákavý, klouzavý a panoramatický pohled v přírodě, mrkám a dobře mým očím dělá masáž očních oblouků. Jednou týdně si zacvičím komplex na páteř a klouby a udělám si automasáž babičky Alakajevy. Na obojí se vždycky těším a cítím se po cvičení i automasáži krásně uvolněná a dobře naladěná. S obsahem kurzu a jeho vedením jsem byla opravdu spokojená a moc vám oběma děkuji.
Eva
Na kurz jsem přijížděla s unavenýma očima z každodenní práce na počítači, v očích mi škubalo, občas mě bolely. Ale hlavní motivací pro absolvování kurzu byly zákalky, které mě nesmírně obtěžovaly. Že všech stran přicházely informace, že se zákalky se prostě nedá nic dělat (kromě náročné a nejisté operace) a pak jsem narazila na Hanku a svitla mi naděje, že mohu něco udělat sama. Strávila jsem tedy několik skvělých dnů na kurzu, s hrozně fajn lidmi. Neuvěřitelně jsem si odpočinula pod výborným vedením Hanky a Štěpána. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací a začala cvičit. Oči mě nebolí, škubání přestalo a zákalky pomalu mizí. Nezmizely zatím úplně, ale zesvětlaly a už je tolik nevnímám... Za sebe mohu kurz všem jen a jen doporučit...
Hanka
Od kurzu jsem moc neočekával. O to víc jsem byl příjemně překvapen, protože kurz mi doslova otevřel oči a změnil mi způsob vnímání okolního světa. Díky němu teď vnímám spoustu věcí jinak a všímám si i věcí, které jsem předtím vůbec neregistroval. Přirovnal bych to ke strhnutí klapek z očí. Za to vám moc děkuji.
Martin
Pár dní za hranicemi všedních dnů s Hankou, Štěpánem a milou partou opět nezklamalo. Prostě se zastavíš a rozhlédneš se kolem....doslova i obrazně....bezvadný relax a pro mne i velké zlepšení pro oči. Zatím čtu i večer opět bez brýlí 🙂
Alena
Děkuji za perfektní přípravu a vedení kurzu. Není co vytknout. Já jsem se na kurz hrozně moc těšila, už jsem se nemohla dočkat. Jsem krátkozraká, 3,5 a 5,5 diopt. Přečetla jsem knihu a zjistila jsem, že sama cvičit úplně nezvládnu a je dobré alespoň na začátek mít nějaký výklad a vedení. Teď už cvičit zvládám sama. Naučila jsem se dívat na svět jinýma očima, zpomalit a vnímat všechny krásy kolem sebe. Celý kurz jsem chodila bez brýlí a taky to šlo. Když jsem jela z kurzu, měla jsem pocit, že i na ty slabé brýle ostřeji vidím. Teď musím hlavně hodně cvičit, abych si zlepšení zraku udržela a zrak se začal dále zlepšovat. Ráda bych jela na kurz pro pokročilé. Tak se mám na co těšit. Ještě jednou moc děkuji. Zdraví
Jana Vlčková
Ahoj Hani a Štěpáne, moc vás zdravím z Lysic. Mám se dobře, mrkám, dýchám a makám i na uvolnění. Cvičím oči i páteř, kromě 2 dnů poctivě každý den. Až jsem překvapila sama sebe. Oči hodinu denně, dělám velkou rozcvičku, vylezu na kopec, kochám se a CVIČÍM. Před několika týdny jsem vlezla do optiky a nechala si změřit dioptrie a docela mi spadla brada - na blízko jsem přečetla úplně vše, a na dálku mám prý 0,5 dioptrie (z 1, 75). Ta mlha v levém oku dál zůstává, asi musím ještě něco zvládnout. Přiznám se ale, že tady jsem zatím v koncích, nevím, kterým směrem se vydat. Měla jsem už pocit, že vše, co souvisí s úmrtím manžela, jsem už zpracovala a přijala. Třeba na to časem přijdu. Nevím jak, ale podařilo se vám - mě - absolutně necvičícího tvora, naučit cvičit cviky na páteř a ještě se na to těšit. Děkuji za to. Mějte se krásně.
Daniela
Milá Hanko, milý Štěpáne, zdravím Vás po delší době z Tišnova. Váš kurz mi pomohl nejen s očima, ale i v životě. Nedá se zapomenout. Jen není jednoduché srovnat si v hlavě, že život nejde změnit ze dne na den. Je to pro mne běh na dlouhou trať… Po srovnání priorit jsem místo auta, kola na menší pochůzky zvolila chůzi. Téměř každý den si při ní uvědomím, že je potřeba na chvíli zpomalit a udělat alespoň něco málo pro své oči. Dobrá zpráva je, že se mi začínají tvořit slzy a problémy se suchým okem - pálení, řezání - téměř vymizelo. To se zmizením bolesti hlavy (díky každodennímu zacvičení - moc děkuji za ukázku) je radost, kterou od Vašeho kurzu mohu denně prožít. Říkala jsem, že jedu do Alp… Na kurzu jsem sice trochu zlepšení cítila, ale měla jsem obavy, zda to není jen euforie… Není… abych se přesvědčila, nechala jsem doma telefon a brýle (pro jistotu). Byla to paráda. Vnímala jsem i bez brýlí hory daleko lépe než dříve… Připadala jsem si jako ostříž... Viděla jsem v dáli zasněžené vrcholky hor, dokonce jsem rozeznala kmeny stromů a ty vodopády... Díky moc. Stačí tak málo a hlavně chtít sama na sobě pracovat... Co mne na kurzu nejvíce dostalo bylo zjištění, do jaké hloubky se člověk dostane... Nebylo to jen povrchní tlachání, co někde, něco, někdo... a tak to funguje. Tím, že si to člověk může na místě vyzkoušet, je usměrňován tak, aby to dělal správně, a když nevím mohu nahlédnout nebo si to přehrát... není to paráda? Závěrem jen mohu konstatovat: * prvotní šok překonán a byl dost velký... * posunuji se po malých dostupných krocích * odhodlání mi zůstalo - pokračuji * cesta za poznáním je stále přede mnou Díky moc ... Přeji pěkné dny.
Eva Habi
Kurs mi přinesl mnoho nových poznatků a fakt, že musím změnit i svoje myšlení. Ze své podstaty jsem pesimista, sice naštěstí veselý, což je trochu lepší, ale i tak nic moc. Příliš pozitivní afirmace mi nesedí, protože jim nevěřím, což jsi mi taky pomohla vyřešit. Kurs se mi velice líbil, doporučila bych ho všem, kteří chtějí něco ve svém životě změnit. Před třemi lety mi zemřel manžel, ale až letos v lednu jsem se rozhodla, že se sebou musím něco dělat. Zatím se mi podařilo zhubnout deset kilo, pravidelně cvičím, k tomu mě přiměl lékař na osteoporózu a teď i cvičení na oči. Pro důchodce je důležité stanovit si denní program, jinak to sklouzne k nicnedělání a pasivitě. Přeji Tobě i Štěpánovi vše dobré, hodně spokojených absolventů kurzů, kterým se podaří něco ve svém vidění i životě změnit k lepšímu.
Marta Navrátilová
Milá Hanko a milý Štěpáne, moc děkuji za příjemných a inspirativních 5 dní. Díky doporučení, na jehož základě jsem se na kurz s kamarádkami přihlásila, jsem neměla pochybnosti o tom, že by cvičení nefungovalo. Krásné prostředí, zajímavý program, vaše příjemné vedení, milí a přátelští kurzisté, hezké letní počasí a výborné pokrmy. Z kurzu jsem odjížděla se spoustou informací, návody na cvičení nejen očí, ale nadchlo mě i ranní cvičení pro oživení páteře a všech kloubů. Měla jsem pocit, že mám oči více otevřené, odpočaté, odolnější vůči slunci, výrazně se mi zmírnilo slzení očí a zlepšil se mi zrak na blízko již po 5 dnech cvičení. Skvělá relaxace nejen pro oči!
Jana, Ohrazenice u Turnova
Štěpána a tebe moc zdravím, seminář byl super, jsem moc rád, že jsem tam byl. Už se necítím tak bezmocný co se týká péče a uzdravení svých očích. Už vím "jak na to". Když potkám někoho, kdo bude mít zájem něco se svýma očima dělat, tak vás určitě doporučím.
Radek
Dočetli jste až sem? Tak už neváhejte a přihlaste se do nejbližšího volného kurzu. Litovat toho nebudete.
Marcela
Milá Hanko a Štěpáne, srdečně Vás zdravím z Tišnova. Děkuji za Váš kurz - oči. Mile mne překvapil. Netušila jsem, co vše se z Vaších přednášek o sobě dozvím... Od 2. dne kurzu mne nebolí hlava, nemám pálení očí a na ostatním pomalu ale jistě makám.... Kurz byl plný informací, které mi pomohly k posunu chtít na sobě pracovat a nevzdávat se.. Pro mne těch pár dní prožitých s vámi přineslo klid a pohodu.. Sešli jsme se dobrá parta (všechny pozdravuji) a užili si legrace.. Děkuji i za servis po ukončení kurzu. Cením si Vaší práce a času, který věnujete lidem... Těším se na Vás na dalším setkání.
Eva H.