Ohlasy na kurzy na oči 2021

,,Přihlásila jsem nás do kurzu na oči." Oznámila mi jednoho dne manželka.
A tak jsme jeli. Přijeli jsme na místo určení. Hm, farma. A pak to přišlo. Každý den kombinace tělesného cvičení na uvolnění celého těla s cvičením očí během procházek v uklidňujícím prostředí farmy = dokonalá relaxace pro civilizací unavené oči, tělo i duši. A navíc výborná parta. Konečně jsme se dozvěděli jak to s naším zrakem je a jak mu pomoci. To jsou informace, které mají cenu zlata.
Cvičíme kudy chodíme, mrkáme, dýcháme, uvolňujeme se a na dálku se zrak již o něco zlepšil. Na blízko to bude chtít ještě nějaký čas, ale my vytrváme. Díky Hanko a Štěpáne.
Pozdravují vás vděční účastníci Maruška a Luděk

P.S. Po návratu z kurzu si také více všímáme lidí kolem nás a je evidentní, že jim scházejí základní informace o tom jak se chovat ke svým očím. Určitě by jim váš kurz pomohl.
Maruška a Luděk
Kurz probíhá v nádherné krajině, která sama vybízí k pohledům do dáli i k pátrání v bližším a nejbližším okolí. Zkrátka je na co koukat, a tak cvičení očí jde jaksi samovolně a pod vedením milých, vtipných lektorů radostně. Je obsáhlé, někdy překvapivé a hravé. Myslela jsem si, že mé dalekozraké oči už ani zlepšení nepotřebovaly. Hned po cestě domů jsem si potvrdila svůj omyl, když jsem nemusela přibržďovat u odboček a snadno jsem přečetla, kam jedu.
Můj problém přičítala oční lékařka údajnému povlaku na čočkách. Že by se mýlila? Nebo už mentální cvičení a meditace přinesly ovoce? Krom toho ranní cvičení na páteř, které tělo každého jako když najde. A spousta informací a rad o očích. No a klid a pohoda na farmě mimo civilizaci. Odpočinula si i má nervová soustava. Bezvadná parta lidí, jak jinak, když Hanka a Štěpán jsou pozitivní a milí. Pro mě týdenní pohlazení po duši.
Bohuška
O celé nekonečno více děkuju za to, že jsem se s vámi potkala na životní cestě.
Jela jsem na kurz pro poznatky a vy jste mi pomohli pochopit, co jsem celý život hledala. Je to pořád tak silné, nejde to dát do slov 🙂

Od rozloučení po kurzu jsem ještě nenandala brýle - propletla se davem v metru, dojela s moc hodným řidičem autobusem z Prahy domů a chodím si tu bez brýlí celý víkend 🙂, do obchodu, včera jsem si byla v parku zaběhat (raději po rovné cestě 😉 - zjištění - krásně se při běhu bez brýlí trénuje skákavý pohled). Běžím jako šnek, ale to nevadí, nakonec pády přes kořeny proběhly i s čočkami a v duchu se usmívám.
Pochopila jsem velice mnoho a přijala fakt, že momentální stav očí odráží momentální stav bytí. Jde to, potvrzuji ze srdce všechna vaše slova.

Jsem moc vděčná za všechno, že jsme se potkali, za každou společnou minutu.
Vzpomínám na vás a z celého srdce pozdravuji.
Opatrujte se.
Lucka
Našeho setkání nelituji a jsem rád, že jsem mohl i já zúčastnit. Dalo mi to hodně, abych se nad sebou zamyslel a spustil tím revitalizaci duše a těla. Začal jsem se opět více usmívat na vše kolem sebe a mé oči se po třech letech zas těší do vody. Zjistil jsem na dovče, že jim pobyt ve vodě či pod vodou nevadí a to ani ostré slunce. Naposledy jsem plaval před třemi lety a jen s hlavou nad hladinou a za použití slunečních brýlí. Při plavání jsem se tak rozdováděl, že jsem neustále koukal pod vodou, nad hladinou prováděl skákavý, klouzavý pohled a solarizaci v celkové délce 30-50 min. a mé oči vždy v pohodě. A co se týče mého čtení, tak k tomu dojde později, poněvadž mi nestačí jen trénink, ale potřebuji i napravit svou psychiku a pak budu opět číst a číst. Děkuji děkuji děkuji moc Hance a Štěpánovi a i Vám nadšencům z našeho kurzu držím palce. A všem nadšencům, co ještě přemýšlejí, jak sobě pomoci, doporučuji : Vyražte, když bude volno na kurzu.
Láďa
Víte, kdo je pro vás v životě ta nejdůležitější osoba? Rozhodli jste se tuto osobu podpořit? Oslovuje vás něco z toho co jste se zde dočetli na blogu nebo v ebooku? Rezonuje s vámi osoba Hanky? Máte rádi společnost motivovaných lidí a jednou za čas být jenom sami sebou? Alespoň trochu věříte, že se zázraky dějí? Neváhejte a přihlašte se na kurz a pojďte to sami zažít! Já jsem chvíli váhala, přihlásila se, jela a i když jsem se snažila nemít očekávání, to co jsem zažila, jsem si ani ve snu nemyslela. Je to úžasná jízda objevů, AHA momentů na cestě k sobě, radosti a smíchu. Kdo to se sebou NEmyslí vážně, ať zůstane doma v pohodlí.
Martina
Ahoj Hanko, ahoj Štěpáne.
Právě jsem se vrátila z optiky, kde jsem během opravdu dlouhého vyšetření a zkoušení přišla k závěru, že si pořídím o dioptrii slabší brýle. O celou dioptrii bezprostředně po 5denním kurzu! I když je mi jasné, že další zlepšování nebude během běžných dní tak rychlé, rozhodně mám v ruce účet od nových skel, který prozrazuje, že metoda funguje 🙂 Ještě jsem z toho lehce rozechvělá.

O tom, jak cvičit s očima, jak odpočívat, jak dělat palming – to všechno jsem měla teoreticky "nastudováno" už hodně dlouho. Pořád to ale do sebe nechtělo zaklapnout, a protože jsem člověk, který je dost v hlavě a věcem potřebuje rozumět, nic se nedělo. Loni jsem ale uznala, že si potřebuju odpočinout, a přišlo mi fajn spojit příjemné s užitečným, tak jsem se přihlásila na kurz. Chtěla jsem hlavně být sama, v přírodě a protáhnout si záda. S tím, že nosím brýle, jsem byla v podstatě smířená a vlastně jsem neměla žádná očekávání.

Na kurzu se mi ovšem stalo něco, co se doma v běžném provozu nemůže stát. Potkala jsem lidi se stejnými potížemi. Zažila Vaši laskavost. Pět dní jsem se smála, spala, pozorovala svoje oči. Tím, že byl kurz tak dlouhý, to nebyla jenom ochutnávka, ale všechno z toho jsem opravdu prožila. Myslím, že to je hlavní důvod, proč jsem přišla o jednu dioptrii. Věřím, že se mi podaří si ty zážitky uchovat a použít, až to budu potřebovat v běžném životě. Dostala jsem něco, co mi moc chybělo, a teď si to budu s každým cvičením, které rozhodně nezanedbávám, připomínat.
Děkuju.
Martina, 40, Brno
Hanko a Štěpáne,
dokázali jste to, co se za 50 let mého života nepodařilo pánům doktorům (při hluboké pokoře a úctě k jejich znalostem a umu). Po 5 dnech kurzu jsem přestal extrémně šilhat na levé oko. A za to vám patří obrovské poděkování.
Všem z vás, kteří účast na kurzu zvažujete, jej můžu vřele doporučit, s osobním dovětkem. Nic neočekávejte, dejte věcem volný průběh a naději, věřte sobě a svým lektorům. Poznáte, že na svůj „problém“ nejste sami a třeba zjistíte, že lidičky okolo vás jsou na tom ještě hůř než vy sami.
Garantuji vám, že vám těch pár dní ukáže cestu jak zlepšit nejen vaše oči, pokud ji budete chtít vidět 😊. Fakt to stojí za to!
Martin, 50 let, Strakonice
Letos jsem byl na kurzu potřetí. A hodnotím kurz jako nejlepší ze všech. Potkala se boží parta lidí, která se předtím vůbec neznala. Hanka i Štěpán jsou inspirativní bytosti. Nejvíc jsem rád za to, že jsem se naučil ranní „rozcvičku“ a hlavně díky videu s Hankou ji mohu i nadále praktikovat. Moje mysl se projasnila, tělo je plné energie a jako bonus jsem opět zhubl. Vidím, že to jde, ale chce to vydržet. Člověk je někdy líný, nebo má spoustu jiné práce, a potom na oči nezbývá důležitý čas. Udělejme si jej. Cviky na okohybné svaly rozhodně fungují! Přeji Vám, ať si užijete intenzivní kurz a spolehněte se, že si u toho i odpočinete. Doporučuji kurz pro lidi, kteří konečně chtějí sundat ty zatracené brýle. A těm, co chtějí být zdraví a vidět ostře. Zdravému zraku zdar!
Honza Šandera, Černošice
Hani a Štěpáne,
skutečnost, že jsem s Vámi strávila již třetí kurz je, myslím, dostatečně výmluvná. I přes tento fakt se ale žádná “nuda” nekonala a kurz byl plný novinek a překvapení ☺️. Je zřejmé, že oba celý rok pilně pracujete na tom, abychom my, absolventi kurzů, od vás dostali co nejkomplexnější informace, jak úzce náš zrak souvisí s fyzickým i mentálním rozpoložením 👀.
Za mě, 5 přínosných a zároveň odpočinkových dní, které ocenily zejména mé oči, páteř a má mysl. Prostředí, to bych nazvala “balzámem na nervy” a skupinka skvělých lidí, kteří se kurzu zúčastnili…. určitě je všechny moc ráda znovu uvidím!
Díky všem a snad příští léto AHOJ!
Dáša
Velké díky Hanko a Štěpáne.
Kurz na obnovu zraku pro pokročilé mě mile překvapil. Pěkné ubytování, výborná strava a příjemní lidé v celé skupině. K tomu všemu krásná příroda. Co jsem také oceňovala, byla dobrá organizace každého dne a program až do večerních hodin. Myslím, že se nikdo nenudil. Získala jsem mnoho nových poznatků a zkušeností co se týká nejen zraku, ale i celého těla a též psychiky. Po návratu z kurzu jsem se mohla vrátit ke svým slabším brýlím a jsem za to moc vděčná. Je mi jasné, že ve všech účinných cvičeních musím nadále pokračovat.
Hani a Štěpáne, ještě jednou děkuji za milé přijetí, za příjemné zážitky a především za moje "NOVE OČI". Koukám teď na vše už jinak.
Eva
Ahoj Hani a Štěpáne,
na kurzu PRO POKROČILÉ jsem si díky Vašemu vedení a přístupu dokázala propojit souvislosti mezi očima, páteří a psychikou. Že všechno opravdu souvisí se vším! Na kurzu jsem zaznamenala několik AHA MOMENTŮ. Prostě x,y souvislostí se potkalo, tam kde mělo 🙂
Parádně jsem si odpočinula od běžného městského stereotypu a zároveň pořádně unavila a projasnila oči. Kouká se mi zase o hodně líp. S vědomím, že když budu já sama chtít, tak s pozitivním přístupem a s lehkostí, budu moci pracovat na všech svých očních vadách. Když se chce, tak to jde 🙂 Ke Skotským střikům 🙂 a masáži očnicových oblouků zase ráda zařadím klouzavý a skákavý pohled, solarizaci, palming, panoramatický pohled, vizualizaci i cvičení s míčkem pro mé tupozraké oko a další cvičení na variantu déšť 🙂
A ranní harmonizační cvičení na klouby a páteř a automasáž babičky Alakajevy vidím jako velkou bonusovou třešinku na dortu, které se snažím více méně zařazovat do svého běžného života už od loňského kurzu.
Už teď se těším na příští rok na Váš další běh kurzu na OBNOVU ZRAKU PRO POKROČILÉ, přeji Vám velkou spoustu spokojených účastníků a za mě VELKÉ DÍKY. To, co děláte a děláte to opravdu skvěle a svědomitě, má prostě smysl, díky!!!
Gábina