Ohlasy na víkendy pro oči 2020-2021

2021

Na Hančiny kurzy pro oči jsem narazil už asi před dvěma lety, a říkal si, že by bylo fajn to vyzkoušet. Jen ten čas, kde vzít. 🙂 Nakonec se mi podařilo být alespoň na víkendovém kurzu… a byla to bomba! Spousta užitečných informací, zajímavostí, dat, ovšem nejlepší byla ta praktická cvičení 😀 Skupinka pomalu se pohybujících zombie u rybníka určitě na dva dny vyděsila obyvatele Klimkovic, ale pro nás, cvičící skákavý pohled, to byl super zážitek. Kdo byl na Hančiných kurzech, také ví, co znamená, když řeknu, že na sluníčko se od té doby dívám úplně jinak 😉 Prostě, paráda. Díky moc za nový impuls, jak pracovat s očima a jak se o ně starat. Vždyť co bychom bez nich viděli! 🙂
Slávek, Brno
Zdravím tě, Hani,
chtěla jsem ti dodatečně poděkovat za velmi "výživný" kurz. Nemívám žádná očekávání a ráda se nechávám překvapit. Což se ve tvém kurzu opravdu povedlo 🙂 Kurz se mi moc líbil svou vyvážeností. Dostala jsem spoustu zajímavých informací a návodů, které jsme si mohli hned vyzkoušet, takže i zapamatování bylo snadnější. Hezky jsi vše propojila i s psychosomatikou, aby došlo k uvědomění si příčinných souvislostí. To se mi moc líbilo. Moc ti také děkuji za skvělé materiály, které jsi mi poslala. Poctivě denně cvičím a přála bych každému, kdo hledá aktivně cestu k uzdravení svých očí, aby tvůj kurz absolvoval a měl tak možnost něco změnit.
Přeji ti dobré zdraví a pohodu.
Iva Špačková
Milá Hani,
nedávno prožitý podzimní víkend v Klimkovicích mám stále v "očích". Tvoje průvodcovství bylo naplňující, čas tak rychle utíkal! Od té doby palminguji, chytám skvrny, koulím a píšu 8 očima, koukám panoramaticky, obrysově a skáču pohledem, dělám budík, pinokijuji krkem, někdy častěji, jindy kdy si vzpomenu nebo zrovna příležitost dovolí. Bylo to moc fajn nejenom po stránce výuky, ale i příjemně bezstresově emočně.
Velký dík!
Petra
Na tento kurz jsem se těšila asi rok, kdy mi jej kamarádka doporučila. Blbé na tom bylo, že jsem měla konečně krásné a nové brýle. Tak jsem si je ten covidový rok aspoň užila a na kurzu jsem se s nimi rozloučila. Kurz byl motivující, laskavý a doslova otevírající pohled na svět. Vlastně i pohled na nás samotné. Přišlo spoustu AHA momentů a věřím, že to je jen na nás, jak dáme svým očím prostor vidět. Moc se mi líbila ta obrovská škála zkušeností a znalostí, které Hanka a Štěpán mají. Moc děkuji a vřele doporučuji všem, co chtějí prohlédnout.
Eliška Z.
Ještě jednou jsem Vám chtěla poděkovat za velmi příjemně strávený víkend.
Mohu upřímně říci, že už po prvním dnu mě kurz uchvátil tím obrovských množstvím zajímavých a hlavně poučných informací a splnil vše co nabízel a to doslova. Bylo to velmi poučné a odpočinkové a zároveň velmi motivační. Odnesla jsem si jednu velmi důležitou myšlenku - potřebuji se věnovat svým očím a budu ještě spokojenější a ještě šťastnější.
A toto je ta nejlepší motivace v každé etapě života.
Pavla, Ostrava
Děkuji Hance a Štěpánovi za krásný třídenní kurz na oči v Ostravě.
Původně jsem chtěla jít jen 1. den na přednášku. Říkala jsem si, cviky na oči už znám, stravu si hlídám, to bude stačit. Ale to nešlo nejít další den. Tak milý projev, nekončící znalosti a celkový přístup Hanky k životu mě přímo okouzlil.
Mé obavy, že budu před ostatními a v parku bez brýlí, velmi rychle přešly. Normálně jsem to ještě nikdy neudělala, brýle odkládám jen doma. Užívala jsem si kurz každou minutu, což se mi ještě nestalo. Hanka je úžasná, charismatická žena na svém místě a svým osobním, milým přístupem a příkladem dokáže lidem dodat sílu a energii.... že to jde i jinak.
Kurz doporučuji všem, kdo chtějí pro své oči a duši udělat něco víc, než jen chodit pro recepty a nové brýle. Protože jsem se nemohla zúčastnit třetí den, chystám se na individuální terapii k Hance a vím, že si to užiju.
Děkuji za velmi příjemné a harmonické prostředí studia Sundara a celkovou pohodovou atmosféru ve skupině.
Uvědomila jsem si jak málo a ploše se dívám na svět, kolik věcí vlastně nechci vidět. Nyní si vše prohlížím, vnímám jinak tvary a barvy, hloubku a plastičnost krajiny. Ještě jednou děkuji za nový pohled na svět.
Monika, Ostrava
Kurz jsem absolvoval na doporučení dobrého kamaráda, když jsem náhodou zmínil svůj úmysl podstoupit laserovou operaci svého horšícího se zraku. “Vyléčený“ z této myšlenky jsem byl už po úvodní přednášce a základy procvičování v následujících dvou dnech mě utvrdily, že záleží pouze na mně, zda “zázrak“ návratu ostrého vidění bez operace či brýlí uchopím do svých rukou.
Milan, Frýdek-Místek, 57 let

2020

Před pár měsíci jsem na internetu narazila na webové stránky Hanky. Její články jsou lidské, laskavé, zároveň přinášejí podstatné informace. Dioptrií mám jen pár a čočky používám jen když je to nezbytné, ale bylo by skvělé, kdybych je nepotřebovala vůbec. Taky jsem cítila, jak mám oči v některých ohledech přecitlivělé a řešení jsem neviděla v tom, co je člověku nabízeno u očního lékaře. A tak jsem se přihlásila na kurz - třeba se dozvím zase něco nového, co budu moci vložit jako chybějící střípek do mozaiky svého pohledu na svět. Za sebe velmi oceňuji laskavou, neformální až hravou atmosféru, ve které kurz probíhal. Člověku/očím to dovolilo uvolnit se, aby se mohly lépe vstřebat předávané informace a mohla účinně proběhnout všechna cvičení. Současně bylo cítit pevné vedení kurzu ze strany Hanky, abychom stihli všechno, co nám Hanka společně se Štěpánem chtěli předat, a že toho bylo. Kurz byl velmi dobře poskládám - různé části se střídaly, bylo to tak záživnější. Součástí kurzu byl také tištěný materiál a následně zaslané nahrávky provádějící různými cvičeními. V reakci na dotazy v průběhu kurzu nám Hanka také zaslala řadu odkazů. Celkově byla z Hančina přístupu cítit snaha předat nám maximum ze svého tématu, tedy oči a péče o ně. Pro mě byly zásadní některé informace a cvičení, k dalším se dostanu časem. V souvislosti s tímto tématem mě napadá, že jsem nedávno viděla film o slepých dětech a jak jsem najednou procítila vděčnost za to, jak dobře vlastně vidím :). Hanko a Štěpáne, moc děkuji.
Klára
Mohla bych si přečíst tisíc knih, ale to se nevyrovná návštěvě kurzu Víkend pro oči. Vidíte na vlastní oči, co máte cvičit, dostanete podrobný návod a podporu pro to začít. Hanka se snaží podchytit všechny možné chyby a vy se můžete doptávat na sebemenší detaily. Lektoři vše, co předávají mají vyzkoušeno na sobě. Hanka je jak bezedná studnice informací, o které je ochotna se podělit a to nejen z tématiky očí, ale i dalších týkajících se vlastních zkušeností z oblasti seberozvoje. Z obou lektorů září krásná energie a je cítit opravdový zájem o všechny své žáky. Už dnes první den po kurzu jsem cestou do práce trénovala různé druhy pohledů a měla z toho radost.
Vanda
Na kurz jsem jela bez očekávání, to už jsem se naučila. Chtěla jsem zjistit zdali si člověk sám svým cvičením může oči vylepšit. Vždycky u doktora se ptám - co pro to můžu udělat já sama? Většinou nedostanu odpověď, v lese se zase ptám " co můžu sníst - neznám totiž pořádně jedlé bylinky. Takže jsem jela zjistit, co pro své oči můžu udělat sama. A byla jsem mile překvapená, je toho docela dost. Hanka perfektně vysvětlovala, názorně ukazovala, cvičili jsme v místnosti, cvičili jsme za chůze po parku - k pobavení a úžasu okolo chodících obyvatel Ostravy. Paráda. Asi vše nezahrnu hned do mého denního režimu, ale něco dám.
Jana z Olomouce
Díky za krásné dva dny plné práce i relaxace. Dostala jsem pro co jsem si přišla a ještě kýbl aha momentů a chybějících informací a prožitků navíc.. Nejtěžší pro mě bylo a je uvolnit se a zbytečně se nesnažit a nepřetěžovat se prostě být k sobě laskavá a nepřekážet svým očím v přirozeném koukání se. K tomu účelu mi nejvíc pomáhá palming... Moc se těším až si na táboře s dětma zablbneme s černýma kartičkama a oživíme periferii.. Dík vám oběma a čest vaší práci.. Zas někdy naVIDĚNOU.
Alena Skalná, www.alenaskalna.cz
Z víkendového kurzu v Ostravě jsem byla nadšená. Jako máma malého dítěte si nemohu dovolit odjet na týdenní pobytový kurz, proto mě víkendový kurz velmi nadchl. Hanka nám řekla jak teorii tak i ukázala vše v praxi. Chodili jsme po parku a cvičili oční cvičení, ukázali jsme si masáž očnicových oblouků, cvičení na periferní vidění, solarizaci a další. Žádná vada není neléčitelná a se vším se dá něco udělat 🙂 Hned po kurzu jsem do svého každodenního života zařadila pět z těchto cvičení. Před kurzem mě trápily zejména suché oči (pálení a řezání v očích) a krátkozrakost (4 dioptrie). Hned po kurzu jsem cítila úlevu, cvičení na oči mi velmi pomohlo se slzným filmem, oči jsou svěží, odpočaté, žádné pálení ani řezání v očích od té doby necítím. Nyní bych chtěla zapracovat na snížení dioptrii. Kurz rozhodně doporučuji.
Barbora, Petrovice