Ohlasy účastníků

kurzů péče o páteř a pohybový aparát

Jak byli spokojení ti, kteří se už kurzu péče o páteř a pohybový aparát zúčastnili? 

Můžete posoudit sami a přečíst si, co mi napsali.

Třeba Vám to pomůže při rozhodování, jestli je kurz pro Vás to pravé...

U Hanky jsem byla účastníkem už dvou kurzů na obnovu zraku, kde jsem se dozvěděla i o kurzu péče o páteř a pohybový aparát. Jsem po operaci páteře a dalších několika výhřezů páteřních plotének. Hanky milý a profesionální přístup mě navedl/ pomohl, ve vnímání sebe sama. Úžasné cvičení a návody na ně mi pomáhají v každodenních činnostech bez nějakých větších bolestivých problémů být, fungovat.. Jen je potřeba a myslím, že nejenom v mém případě, zařadit pravidelné cvičení, věnování se svému tělu do běžného denního režimu. Někdy stačí chvilka, někdy cvičení zabere delší čas. Návody na cviky a cvičení se krásně na kurzu propojily s povídáním v bezvadné partě lidí. Potkalo se to tam, kde mělo a to mě určitě utvrzuje, že to co Hanka dělá má velký smysl. Díky za to! Hani díky moc!!!
Gábi
Kurz bych rozhodně vřele doporučila všem, kteří si chtějí odpočinout a lépe poznat svoji mysl i tělo. Jelikož je zařízený program i strava, člověk nemusí nic řešit a má najednou možnost se zastavit a být sám se sebou. Také je to skvělá možnost se seznámit s novými lidmi. Nám se sešla skvělá parta a všichni jsme si vzájemně rozšířili obzory. Kurz mně osobně otevřel oči v mnoha směrech. Především jsem díky němu k sobě laskavější a připomínám si, že všechno nemusí být jenom o výkonu. Dozvěděla jsem se také spoustu důležitých a zajímavých informací o fungování těla, mysli, o stravě i dalších věcech. Největší přínos pro mě měl kurz v tom, že mě Hanka opravdu naučila, co je to "správný postoj". Díky jemné rozcvičce a automasážím jsem si lépe uvědomila a oživila své tělo. Vyzbrojena informacemi a cvičením se teď to všechno snažím pomalu přenést i do svého každodenního života.
Sonja
Milá Haničko, zdravím tě s radostí a poděkováním za tvůj krásný mail, kterým jsi mě moc potěšila a uklidnila na duši. Ono totiž hned pondělí 12.10. bylo náročné tím, že jsem celé dopoledne i odpoledne psala zprávy ženám z jógy. Ve dnech našeho kurzu byly opět uzavřeny cvičebny. Dotazy se jen hrnuly a bylo potřeba jednotlivě vysvětlit, co a jak... Vždyť život se přeci kvůli společenské situaci nezastaví, potřebujeme žít a fungovat. Měla jsem radost, že se našly odvážné, které se přihlásily a přišly normálně cvičit a dýchat a uvědomit si sebe. O tom byl pro mě tvůj kurz. Vnímám, Haničko, jak je každé podělení se o prožitky individuální. Přineslo mi to víc, než jsem mohla očekávat. Už jen tím, že pod tvým laskavým a věciznalým vedením měl člověk jediné zadání: cítit svoje tělo a soustředit se na každý pohyb. Propojit dech a vnímání vlastního doteku při masáži. A každým "odcvičením" určitého bloku zjišťovat, jak je pak dobře, a jak jsou výsledky hned cítit. A dělat něco z toho každý den znamená jinak žít, jinak prožívat a myslet. Pro mě těch 5 dnů znamená hodně moc. Vždy znovu žasnu nad tím, jak se během pár hodin poznají a potykají si lidé, kteří se vidí poprvé, a v dalších dnech jsou "staří známí". Jak záměr udělat pro sebe něco dobrého lidi spojuje. Celé je to ovšem závislé na podání, obsažnosti a také určité poutavosti předávaného, aby to člověka bavilo a vtáhlo - a to ty, Haničko, naplňuješ víc než skvěle !!! Uvažuji i o tom, že bych si to někdy celé zopakovala. Doporučila bych každému, kdo chce lépe poznat možnosti péče o svoje tělo, a tím o celkové zdraví, které jsou plně v jeho kompetenci. A to vše se děje na tomto kurzu - jakýmsi zvláštním kouzlem společného počínání si, sdílení a bytí... V dalších dnech napíšu, co se mi podaří ještě začlenit do pravidelnosti. Zatím je to každý den masáž nohou a sluníčko, to je moje ranní "jednotka". Odkazů jsi, Hani, poslala takovou kupu, že mám vystaráno do konce života ! Mějte se moc hezky, Haničko, pozdravuj Štěpána, a přeji krásný podzimní čas
Jana
Už před kurzem jsem věděl, že jakákoliv cvičební metoda mně pomůže. Kurz naplnil moje očekávání beze zbytku - svižné tempo, žádná nuda, desítky zajímavých cviků a nečekaná poznání. Skvělá parta. Super zázemí, nádherná příroda. Byl jsem spokojený. Většinou z některých akcí odjíždím dříve, nebo aspoň první, zde jsem vydržel neuvěřitelně „dlouho“. Kurz už jsem doporučil několikrát, neustále vychvaluji. Jsem pořád nadšený, dříve jsem občas ráno cvičil, ale bez cíle, moc mě to nebavilo. Dnes cvičím skoro každý den, zařadil jsem do programu několik Tvých cviků a masáží a ejhle. Krásná 100minutová rozcvička je na světě. Nemyslím, že to bude pořád, ale teď je to pro mne sůl nad zlato. Výsledky: 1. Zlepšuje se mi ohýbání do všech stran, zkrácené svaly pomalu povolují. 2. Přestalo mě bolet krční svalstvo. 3. Rozhýbal jsem ramena, to levé bylo zatuhlé! Vůbec jsem to dříve nevěděl. 4. Masíruji lokty, oba jsem dříve celé roky léčil, ale teď jsou super. 5. To samé kolena, kvůli levému jsem pomalu nenastoupil do auta, teď je den ode dne lepší. 6. Páteř masíruji ještě mentálně 2x denně a bedra začínají poslouchat jak hodinky. 7. A nakonec nohy a chodidla, před kurzem jsem pomalu nevěděl, že je mám, jen když 2x do roka vyskočila plíseň nebo nějaká bradavice! Dnes je 2x denně masíruji, mazlím se s nimi a bradavice je skoro pryč (trochu jsem jí pomohl česnekem), ale před kurzem jsem si jí vůbec nevšímal!! 8. A to samé ruce, masíruji je pokaždé, kdy mám chvilku času. Takže velké díky, hodně věcí jsem pochopil. David Kaliberka říkává, že "tělo je kůň, o kterého se musí duše starat", a ty jsi mě to naučila. Těším se na další setkání, virtuálně nebo fyzicky. Ahoj
Vladimír
Ahoj Hani, děkuji ti za těch pár krásně (a pro mne i užitečně) strávených dní. Rozšířila jsem si obzory, protáhla a také více poznala svoje tělo. Díky tobě s ním teď budu lépe zacházet a tím i vycházet :-). Jsem ráda, že se kurz stihl uskutečnit, protože vidět s jakou lehkostí ty a Štěpán udržujete dobrou náladu v tak různorodé společnosti se hned tak nevidí. Mějte se hezky a pokud někdy zase zatoužím strávit pět hodin za volantem, tak to určitě bude kvůli tvému kurzu.
Libča
A tím se dostávám ke zpětné vazbě a k tomu, co bych na Tvém kurzu změnil... vůbec nic. 🙂 Poté, co jsme měli možnost bezprostředního srovnání s "kurzem" někoho jiného, můžu bez váhání říct, že jsi prostě nej. Máš všechno pečlivě promyšlené, poskládané a nachystané do nejmenších detailů, jsi na všechno poctivě připravená, máš obdivuhodné zkušenosti, a umíš s nimi skvěle pracovat a používat je. Kdybych to měl shrnout, tak Tvůj kurz byl učebnicovou ukázkou toho, jak to má vypadat, a ten ozdravný pobyt, na který jsme od Tebe jeli, byl naopak ukázkou toho, jak to vypadat nemá. 🙂 Bylo na tom krásně vidět, že připravit takový pobytový kurz není jen tak, a hluboce před Tebou smekám, jak to dokážeš. Děkujeme.
Dan a Zdenička
Počasí je stále krásné, stejně jako bychom byli u Vás na kurzu. Co bych Ti k tomu měla víc psát - pohlazení po duši, úsměv, lázně pro tělesnou schránku. Jsem vděčná, že mi tělo funguje a že jsem se s Vámi mohla potkat, vnímat, naslouchat, učit se, aby mohlo bez zásahů a lékařských oprav fungovat dál. Teď už je to jen o mé vůli, chuti, motivaci... v hlavě to mám, pokud si lépe uspořádám svůj denní režim, chvilku pro cvičení si místo zevlování do mobilu vždy ráda najdu. V každém případě, kdokoliv se nad sebou a svým životem zamyslí a rád by nastartoval nějakou změnu, má pod Tvým jemným vedením a hlavně - nekážeš vodu a nepiješ víno - tu nejlepší příležitost!!! Ještě jednou děkuji a těším se, že se naše cesty zase někdy potkají. Zdraví a vzpomíná
Vendula
Ahoj Hani, na kurz jsem se těšila celý rok, byla jsem na očích a chtěla jsme zkusit i páteř, skvělá domácí atmosféra, výborná kuchyně, pokud si někdo chce odpočinout od denních starostí, dětí, psa, kočky, manžela, tak jedinečná příležitost, jak nabrat sílu do nových dní. Krásný lásky plný přístup, pomoc, pochopení, prostě doporučuji všem a těším se na další setkání
Hanka Kohoutová
Letos jsem už potřetí absolvovala kurs na obnovení zdraví páteře a kloubů. I letos jsem byla spokojená jak s kvalitou kursu, tak s ubytováním a stravováním. Mohu porovnávat a po 3 kursech konstatuji, že obsahově jsou kursy čím dál lepší, dozvídáme se stále nové a nové informace o způsobech jak zkvalitnit péči o tělo, aby nám co nejdéle sloužilo bez problémů. Pak už je jen na nás co s touto spoustou informací a cvičení doma uděláme, jak se budeme svému tělu věnovat. Kurs nám dá návod. Opakováním cvičení posílí vědomí, že je potřeba se hýbat a že to našemu tělu velmi prospívá. Abychom na něco nezapomněli, dostane každý účastník skripta s popisem všech natrénovaných cvičení, CD s rozcvičkou a je možné si zakoupit i DVD s rozcvičkou ev. i jiné médium k domácímu použití. Ubytování je ve statku paní Lucie ve Stříteži (je možné si prohlédnout na internetu) stravování je tamtéž. Paní Lucie vaří výborně českou kuchyni, ale i “zdravou” stravu dle potřeb každého účastníka kursu. Doporučuji každému, kdo došel k názoru, že pohyb v každém věku prospívá zdraví, posiluje imunitu a nabíjí pozitivní energií.
AP a JP, Strakonicko
Hanka je laskavá a pečlivá lektorka, dostanete přesně, co inzeruje. Ve skutečnosti ale mnohem více, protože má široký rozhled a zkušenosti. Techniky dávkuje podle vašeho aktuálního zdraví a konstituce. Žádná nuda, má skvělý smysl pro humor a každý účastník pocítí její skutečný zájem a pomoc. Poskytuje spoustu materiálu pro domácí cvičení a seberozvoj. Vřele doporučuji, na jejich kurzech jsem byla už 3x.
Jana Š.
Nesmírně zodpovědně profesionálně připravený a vedený kurz v laskavém vstřícném duchu. Hanka je milá, přátelská, stále dobře naladěná a rozdávající tuto dobrou náladu všem kolem. Jako frekventantka jsem cítila, že lektorka pečlivě sleduje každého z účastníků a opravuje průběžně naše chyby při cvičení. To, že ve volném čase nabízela možnost konzultací, bylo nadstandardní - absolvovala jsem různé kurzy, ale s takovou vstřícností jsem se ještě nesetkala. Bylo zřejmé, že Hanka má širokou paletu vědomostí ohledně páteře, komplikací zdravotních, a ty se snažila nám předávat. Uměla hezky motivovat nás „líné kůže“ i k cvičení po návratu domů. Poskytla bohatý materiál pro pokračování v cvičení po návratu. Užívání si kurzu bylo umocněno krásným prostředím, kde kurz probíhal, výbornou a vydatnou stravou. A ty nádherné prosluněné dny indiánského léta, kdy se dalo bosky cvičit na trávníku, byly bonusem, který umocňoval zážitky a prožívání kurzíku. Odpočinula jsem si tam daleko lépe než na nějaké zalidněné pláži u moře. Indikace pro unavené, vyhořelé, informačně a sociálně předimenzované lidi !!!!
Jana D.
Kurz jsme si moc užili a předčil naše očekávání, jak programem, tak i ubytováním a servisem paní Lucie a pana Karla. I ostatní účastníci byli velmi sympatičtí, takže i to přispělo k celkové pohodě celého pobytu. Na kurzu to bylo naše první setkání s harmonizačním komplexem pro páteř a klouby. I přesto se nám díky dokonalému vysvětlení, pomoci v tom co nám nešlo a i postupnému opakování během celého kurzu myslím podařilo toto cvičení zvládnout. Výbornou pomůckou je nahrávka tohoto cvičení, která nám nyní doma hodně pomáhá a vede. Cvičení nám pomohlo uvolnit naše ztuhlá a starostmi zablokovaná těla a přednášky a povídání osvěžit naše duše. Doporučujeme místo hledání lékaře, zúčastnit se kurzu s Hankou. Ještě jednou moc děkujeme
Láďa a Lenka
Reakce z kurzu je za mě víc než pochvalná. Máte úplně všechno pro nás perfektně připravené. Rozhýbali jsme celé tělo a pozitivně se naladili. Už dnes cítím, jak cvičení a protahování potřebuji. Zatím jsem ale jen masírovala plosky na podložce, prstíky a hlavně kloubečky a posilovala palce. Trapézy jsem protahovala některými cviky ze sestavy. Musím to vylepšit, abych mohla dále fungovat mezi tou naší "drobotí", která je plná energie. Děkuji Vám mnohokrát za dokonalý program na kurzu i místo pobytu. Mějte se moc hezky a přeji Vám hodně úspěchů a pohodových lidiček na dalších kurzech.
Maruška
Účast na kurzu pro mne nebyla neznámým zážitkem, protože jsme se s Hankou a Štěpánem již viděli na kurzu pro oči, který byl pro mne oázou nejen pro oči, ale i pro duši. Na kurz na páteř jsem se tedy těšila a jela s očekáváním nejen výborného cvičení, ale i velmi osvěžujícího odpočinku. Kurz mne nezklamal, naopak. Prostředí Statku paní Lucie je velmi příjemné, jídlo výborné, pohostinnost domácích na jedničku. Až mne bylo líto, že účastníci kurzu byli natolik disciplinovaní, že s námi neochutnali výborné víno, které měl pan domácí v nabídce 🙂 Samotné cvičení je logicky uspořádané, na vše je dostatek času. Večerní přednášky byly velmi zajímavé, je vidět, že Hanka ví, o čem mluví. Takže za mne opravdu jen nejlepší vzpomínky. Prostě dokonalé Velikonoce. Kurz bych doporučila všem přemýšlivým lidem, kteří už přišli na to, že je občas potřeba se zastavit a rozhlédnout se nejen kolem sebe, ale podívat se i na svá městským a pracovním tempem zhuntovaná těla a dopřát jim trochu jemné péče a pozornosti. Po lekcích v posilovně a různých aerobních cvičeních opravdu užitečná změna.
Alena
Už dlouho jsem nezažil tak očistné a pohodové velikonoce jako letos s kurzem péče o páteř a pohybový aparát 🙂 Osobně nejsem moc cvičící typ, ale skloubení příjemného prostředí, optimálně veliké skupiny a hlavně uvěřitelné lektorky Hanky mne zase "nakoplo" v naději, že se sebou mohu ještě něco dělat.
Jarda
Bezva dovolená, pohoda, skvělá motivace ke cvičení a k pravidelné, nikoli jen občasné, péči o své tělo. Naprosto splněná má očekávání. Výborná kuchyně, čas na odpočinek a objevování krás okolní přírody. Prostě: děkuji a budu se těšit na další kurz s Hankou...
Alena R.
Díky za milé připomenutí střítežské atmosféry, moc se mi to líbilo. Obden se s Alenou prokousáváme tou rozcvičkou na páteř, pěkně hodinu a čtvrt, pak ještě klouby a první cvik vyprošťováku, ten zatím jen jednou. Tím chci naznačit, že nadšení zatím nepolevuje, i když moje provedení je od toho tvého precizního vzdálené na celou délku vesmíru, čili docela dost. Ten moonwalk a některé další cviky bys asi vůbec nepoznala 🙂 . Podstatné ale je, že nás to těší a tak se snad pokroky časem dostaví i u tak mimořádně pohybově nenadaného pařezu jako jsem já. Kurz rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí vyhnout potížím se svou páteří a vlastně celým chřadnoucím tělem.
Honza R.
Letos na jaře jsem absolvovala "Kurz na obnovu zraku,“ kde jsem se prvně seznámila s Hankou, Štěpánem a s rozcvičkou na páteř a klouby. Už tenkrát mne rozcvička hodně oslovila, a když jsem se dozvěděla, že na podzim bude dělat Hanka přímo "Kurz na páteř a klouby", byla jsem ráda a hned jak Hanka zveřejnila termín, zaplatila jsem zálohu, abych se mohla zúčastnit. O Kurz je velký zájem a nedivím se. Na Kurz jsem jela hlavně proto, abych si zpevnila záda.(což se splnilo) Mám Osteoporózu a bederní páteř se občas "ozývá." Díky cvikům a Profesionálnímu vedení Hanky, jsem si po půl roce obnovila cviky a uvědomila jsem si, že je lepší cvičit každý den a netrpět bolestmi. Také jak stojíme, se odráží bolest na našich zádech. A díky Kurzu se vědomě naučíme stát a starat se o nohy, které nás celý život nosí. Takže si zaslouží naší péči. Opět je to Hanka, která nám vše důkladně vysvětlí, ukáže a popřípadě opraví, abychom cviky dělali správně. Pěti denní Kurz ve Stříteži na Statku paní Lucie, se nesl v krásné harmonii. Sešla se tam skvělá parta. Bylo skvělé ubytování a jídlo delikates. Tímto děkuji také paní Lucii a panu Karlovi za skvělé zázemí. Když se práce dělá poctivě a s láskou je to hned znát. Hanka je srdíčkový člověk od ní dostanete "Luxusní péči" tak neváhejte a přihlaste se na příští Kurz také. Všechno Vás přestane bolet, začnete mít rádi svoje tělo a ještě budete mít spoustu informací.
Jitka Špátová
Pohybového kursu jsem se zúčastnila už podruhé. Konal se v krásném prostředí v předhůří Šumavy ve Stříteži u Volyně. Ve “Statku paní Lucie” je krásné ubytování v pokojích se sociálním zařízením, skvělou kuchyní (jídlo je připravováno z kvalitních surovin a je uvařeno s láskou, podle toho chutná), je možné se domluvit na jakékoli variantě stravování, zkrátka tam platí ... nic není nemožné... což je v našem současném světě spíš zázrak než samozřejmost. A vlastní náplň kursu? Hanka má vše skvěle připravené, s nadšením předává to, co se sama naučila takovou formou, že to každý pochopí a rád se doma ke cvičení vrací. Program je nabitý cvičením, povídáním, relaxací, je čas i na odpočinek a procházky. Navíc každý účastník kurzu dostane skripta, kde je stručně popsáno to, co se na kursu procvičuje. V dnešní uspěchané době je tento kurs návod jak zpomalit, odpočinout si a zároveň udělat pro své tělo maximum. Vřele doporučuji
AP Volyně
Haničku znám již řadu let ze Cvičení na klouby a páteř podle Borise Tichanovského ve Strakonicích a také Kurzů pro obnovu zraku, které jsem absolvovala, a moc mi pomohly. Proto jsem se na letošní březnový kurz konaný u města Žihle velmi těšila. Byl zaměřený na nožky a celkově na naše tělo. Opětovně splňoval vše, co sliboval. Co jsem si přála, se opět naplnilo svým obsahem, přírodou, počasím, hlavně pohodou, pozitivním přístupem všech zúčastněných osobností a hlavně lektorů - Haničky i Štěpána, kteří byli pro všechny "guru". Kurz bych doporučila všem lidičkám, hlavně těm, kteří touží z celého srdce po zdravém způsobu svého života, který je velmi krátký na to, abychom dělali vědomě školácké chyby! Od svým lektorů jsem načerpala řadu nových rad, poznatků a láskyplného přístupu ke svému životem zdevastovanému tělíčku a dušičce! A hlavně ujištění, že vše máme ve svých rukou! Takže se můžeme svobodně rozhodovat, jak se svým tělem a duší naložit! Nadále si cvičím a procvičuji nožky a zároveň si připomínám chvíle strávené s příjemnými lidmi z různých koutů republiky, kteří na kurz přijeli. Bylo tam fajn! Děkuji
Milada, důchodkyně, původně dětská sestřička
Moje postřehy: krom toho, že se naučíme spoustu cviků, oceňuji hlavně diskuse, přednášky, nové nápady, zajímavosti, postřehy, zkušenosti jiných - mě obohacují hlavně zkušenosti starších, kteří se řídí selským rozumem. Dozvím se spoustu věcí, které nevím, ráda poznávám nová místa a přírodu, nikdo se za ničím nehoní a na nic si nehraje. A hlavně ta pohoda, vstřícnost a pozitivní energie.
Lenka z Pelhřimova
Na kurz na páteř a pohybový aparát jsem se přihlásila poprvé… dověděla jsem se o něm jen orientačně na podzim, že asi bude probíhat... Jsem stomatolog a má páteř mým zaměstnáním velmi trpí a protože při práci stojím, mám i propadlou příčnou klenbu... Protože jsem normální člověk, který je i líný a doma necvičím, proto mě nabídka kurzu oslovila, že bych mohla zkusit zmírnit bolesti zad... Říkala jsem si, že kdyby mi kurz nepomohl, aspoň mě neublíží, ale určitě si trochu odpočinu a rozhýbu se... ...kurz byl v krásném prostředí čistých lesů a krásné přírody... Byla tam skvělá atmosféra s báječnými lidmi.... nejúžasnější ale byla lektorka Hanička Lacinová, vždy pozitivní a vstřícná a usměvavá, která šířila výbornou náladu od rána do večera... Vyzdvihnu její perfektní profesionální úroveň s vedením kurzu, vstřícnost, a co velmi oceňuji je to, že stačila ještě i individuální přístup a kontrolu jednotlivých frekventantů při cvičení a hlídala, zda provádíme cviky správně, abychom si neublížili... a má srdce na dlani :-)))) Cvičením na páteř a klouby jsem si zaktivnila celé tělo a pochopila jsem možnost péče o nohy - jak si zpevnit a vylepšit klenbu a nohy, které vlastně denně trpí nejvíc, aniž si to uvědomujeme... Již za těch pár dní jsem pocítila změnu na klenbě a pevně věřím, že se mi nohy péčí o ně zpevní... Kurz daleko předčil mé očekávání a již za těch několik dní jsem pocítila velké zlepšení -páteře i nožní klenby... Dozvěděla jsem se plno nových informací, jak se vyladit, a inspirací a návodů, jak zlepšit kvalitu života... a hlavně mě to nabilo na dny příští, mám plno energie a pozitivního náboje... Dodnes denně cvičím podle CD z kurzu a je mi každým dnem lépe... Přeji si, aby mi náboj vydržel co nejdéle, věřím, že to tak bude!!! Bylo to nádherných pět dní ...kurz doporučuji všem, nejen těm, kteří mají konkrétní potíže s páteří a pohybovým aparátem... Myslím si, že každý má v těle nějaké bloky a bločky, a ty se mohou rozpustit a rozvolnit právě na takových akcích jako je tento kurz... určitě si ho dám znovu jak mi to nejdříve půjde.
Alena Ferebauerová, stomatolog
V březnu jsem se zúčastnila kurzu na obnovu pohybového aparátu a moc za to děkuji lektorce Haničce i partě inspirujících lidiček, se kterými jsem se tam setkala. Jela jsem bez očekávání, žádné pohybové problémy nemám. Ale hned na začátku jsem zjistila, jak mám nepohyblivá chodidla i prsty na nohou…. Nedokázala jsem dát prsty na nohou od sebe. Po týdnu jsem byla překvapená, jak prstíky zase „poslouchají“ a stačilo jim jen denně věnovat pár minut svého času… Co jsem se vrátila zpět do všedních hektických dní, se cítím stále výborně, tělo si vrní a já jsme nabitá pozitivní energii. Pro mě je velmi těžké si udržet morálku, překonat lenost a vyšetřit si denně pár minut na protažení, nebo na večerní masáž chodidel…. Ale zjistila jsem, že to má smysl…Nedá se to srovnat s žádným wellnesem nebo jakýmkoli programem pro ženy … Tady jsem si odpočala já, tělo, mysl i duše a jako bonus získala mnoho užitečných informací při večerních besedách …. Pro mě nejlepší relaxace, kde opravdu vypnu. Stojí to za to, děkuji
Světlana, administrativa
Milá Haničko a Štěpáne, až dnes jsem se dostala napsat vám malou sebereflexi a reflexi mého pobytu na kurzíku cvičení páteře. Nevím čím dřív začít ze všeho hezkého, co jsem s vámi, s Tebou zažila. Byla jsem moc spokojená s organizací kurzíku, náplní, Tvou zodpovědností a řádem, pečlivému věnování se každé z nás, opravování chyb v cvičení a taky nepřebernou studnicí Tvých znalostí, nabídek, o co nás ještě můžeš obohatit. Především ale oceňuji Tvůj laskavý milý přístup k nám - frekventantům… žádná kritika, spěch, netrpělivost, když „nám to ne a ne jít podle Tvých instrukcí“. Účinek na těle i na duši umocňovaly krásné prosluněné barevné podzimní dny s „povinnými“procházkami v obklopujících lesích před odpoledním cvičením. Program nabitý na 110%. Kdo dnes takové nasazení za tak slušnou cenu nabízí? Mám své zkušenosti a tak říkám “neznám druhou takovou“. Vzhledem k tomu, že pracuji, vybrala jsem si z celé rozcvičky “kratší“ sestavu, abych poskytla tělu “nezbytnou preventivní opateru“, ale i léčebnou část na klouby. Snad mi to vydrží a cvičení zůstane v programu dnů jako čištění zubů. Domů jsem se vrátila s „mladším pohyblivějším tělem“ a odpočinutá. Snažila jsem se tady na Ostravsku najít někoho, kdo by podobná cvičení, jako nabízíš mimo kurzy ty, vedl a bohužel nikdo takový není. Tak závidím lidem, kteří jsou poblíž míst konání Tvých akcí. Opakování je Matka moudrosti, tak se možná příští rok rozjedu za Tebou zas, i když je to téměř 400km. Poděkování posílá a zdraví vás oba
Jana
Zúčastnila jsem se kurzu, který se zabýval naším tělem a jeho problémy, pohybem a jeho blahodárným účinkem na naši tělesnou schránku. Kurs si vymyslela a úžasně připravila Hanka Lacinová a realizovala ho v překrásné přírodě Plzeňského kraje. Ubytování ve škole v přírodě v pokojích se sociálním zařízení, jídlo 3x denně výborně uvařené místními kuchařkami. Cvičily jsme denně rozcvičku Borise Tichanovského, povídaly si a vyzkoušely i jiná cvičení posilující naše tělo. Zkusily si medovou masáž, masáž kameny, naučily se správně chodit. O polední přestávce jsme se prošly v místních lesích, kde jsme obdivovaly nejen krásy podzimu, ale i obrovské kameny roztroušené všude v lesích. Večer jsme už jen relaxovaly a poslouchaly povídání Haničky. Pobyt vřele doporučuji všem, kdo si chtějí odpočinout, vypnout mozek od všedních starostí, zrelaxovat a v neposlední řadě se hodně dozvědět. Hanka je výjimečný člověk nabitý vědomostmi, laskavostí, trpělivostí a uměním vše co ví a umí předat ostatním, umí předat své nadšení a energii.
A. Pytlová
Dobrý den, děkuji za pěkné dny prožité na Vašem kurzu péče o páteř a pohybový aparát, který se konal ve dnech 20.4. - 24.4.2016 ve Škole v přírodě Sklárna u obce Žihle. Procházky po okolí byly úžasné. Cvičení je cílené a každému účastníku kurzu užitečné, i když přijede s různými potížemi. Ubytování i strava mi vyhovovala. Přítomnost dětí nám vůbec nevadila. Váš přístup ke všem byl obdivuhodný. Péče o nás musela být vyčerpávající. V roce 2015 jsem se zúčastnila i kurzu na obnovu zraku, který pořádáte již několik let v Lažišti u Prachatic v jižních Čechách. Byla jsem tam nadšená, proto jsem se přihlásila i na Váš nový kurz, který překonal mé očekávání. Ještě jednou děkuji
M.R.
Moc děkuji za to, že absolvování kurzu ve mne probudilo lásku a úctu k mému tělu. Začala jsem si jej více uvědomovat. A to je myslím přesně cesta k tomu, aby člověk začal cvičit a uvědomil si, že to dělá pro sebe. Tělo na to bude určitě následně pozitivně reagovat. Moc se mi líbilo, že i večer byl program - přednášky na různá témata, ze kterých se následně vyvinula diskuse, byly hodně obohacující. Takže Haničko a Štěpáne - ještě jednou děkuji za skvělý kurz.
B.S. Praha
Milá Hanko a Štěpáne, děkuji Vám za příjemně prožité dny ve Vaší společnosti. Kurz v tak krásné přírodě a pohodové atmosféře byl pro mne balzámem pro tělo i duši.
JL
Příjemný podvečer Hanko. Moc děkuji za přínosný kurz, plný pro mě tak zajímavých informací a praktik. Vím, píšu se zpožděním, ale chtěla jsem počkat, až opadne eufórie z kurzu a začne mi to myslet Díky kurzu jsem se zase posunula o pěkný krok vpřed a dostala do pohody svůj pohybový aparát, který na podzim 2015 začal zlobit – ne stárnutím, ale v návaznosti na psýchu, kde to všechno většinou začíná. Takže ještě zapracovat zde. Avšak návod už jsem dostala - při různém vzájemném povídání s Tebou i ostatními děvčaty a hlavně v jedné z knih, které jsi nám poskytla během kurzu k pročtení. Musím říci, že mě nadchlo i to místo pořádání kurzu. Za prvé: netušila jsem, jak nádherná příroda v této části naší země je (velmi jsme si ji pak užily na zpáteční cestě s Renatou). A za druhé: být v komplexu školy v přírodě ve společnosti dětí bylo přímo oblažující pro duši. Přeji Ti, ať se Tobě i Tvému partnerovi daří a ať se Vaše kurzy plní spoustou lidí, kteří nečekají, až budou vyléčeni, ale aktivně na tom pracují. A doufám, že se opět uvidíme nejspíš kurzu obnovy zraku. S úctou
V.Č.