Kurz  l.

Kurz I. je určený pro ty, kteří s prací pro své oči začínají. Zajímá je o čem to je, co všechno postupy obnáší a chtějí se do toho opravdu opřít 😉

V kurzu propojujeme teoretické informace s velkým množstvím praktických postupů a hlavně dostatečnou praxí, abyste si vše co nejvíc osvojili. Teorie je potřebná k tomu, aby Vám postupy dávaly smysl a věděli jste, proč to děláte, k čemu vše slouží a pomáhá.

Můžete se jej, samozřejmě, zúčastnit i opakovaně - to v případě, že si chcete všechno "z gruntu" zopakovat se všemi základními i souvisejícími informacemi. Taky jej doporučuji absolvovat znovu, pokud máte za sebou kurz někdy před rokem 2015, novinek už je spousta a na Kurzu II. by vám jejich znalost mohla chybět.

Kurz je 6ti denní (5 nocí). První den začínáme v podvečer, poslední den se končí obědem. Denní program je velmi nabitý.

Pracovat budeme ve skupině do 20ti osob. Kurz vedu společně se svým partnerem Štěpánem.

Velkou část dne strávíme venku, i za nepříznivého počasí. Doporučuji vybavit se dostatečným a hlavně pohodlným oblečením a botami pro pobyt venku v přírodě. Je dobré počítat s deštěm, chladem i plným sluncem. Pohybujeme se pomalou chůzí v nenáročném terénu, procházky jsou v rozsahu do 4 km, spíše méně. Cvičení v chůzi střídáme se zastaveními, kdy cvičíme na místě. Náplň kurzu je velmi rozmanitá, ale vždy zaměřená na práci s očima.

Na kurz nejsou vhodné kontaktní čočky! 

Pokud máte slabší brýle, je dobré si je vzít s sebou na cestu zpět domů  🙂

Další informace o kurzu a jak byli lidé s kurzem spokojení najdete na těchto odkazech o kurzuden na kurzu, ohlasy účastníků.

 

Termín: 4.-9.7.2023/Farma Dvorce                                                                             proběhl

                9.-14.9.2023/Oáza Srdce                                                                                 proběhl

Celková cena kurzu: 11.000,- Kč  Farma Dvorec  

                                        12.500,- Kč  Oáza Srdce

Celková cena kurzu v Oáze Srdce zahrnuje:

 • kurzovné ve výši 5.300,- Kč 
 • ubytování, plnou penzi a příspěvek na pronájem pracovní místnosti, celkem 7.200,- Kč 
 • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávky ke cvičením na oči

Celková cena kurzu v Oáze Srdce nezahrnuje:

 • dopravu na kurz, ta je individuální
 • při volbě bezlepkové stravy je třeba přivést si vlastní pečivo, jinak je bez příplatku
 • příplatek 30,- Kč/den při požadavku veganské nebo vitariánské stravy, celkem 150,- Kč
 • příplatek 300,- Kč/noc v případě ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji,  celkem 1.500,- Kč (pokud kapacita zařízení dovolí)

Bližší informace v přihlášce

Informace o místě a ubytování ve vzdělávacím a meditačním centru Oáza Srdce najdete na stránce Kurzu II.  Náplň kurzu bude stejná jako na Kurzu I. na Farmě Dvorec.

Celková cena kurzu na Farmě Dvorec zahrnuje:

 • kurzovné ve výši 5.300,- Kč 
 • ubytování a plnou penzi ve výši 5.700,- Kč 
 • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávky ke cvičením na oči

Celková cena kurzu na Farmě Dvorec nezahrnuje:

 • dopravu na kurz, ta je individuální
 • příplatek 200,- Kč/den při požadavku veganské, bezlepkové, nebo bezlaktózové stravy, celkem 1.000,- Kč
 • příplatek 200,- Kč/den v případě ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji,  celkem 1.000,- Kč (pokud kapacita zařízení dovolí)

Bližší informace v přihlášce

Farma Dvorec je místo se specifickou atmosférou kde je klid, krásné výhledy i možnost prohlédnout si zvířátka z farmy.

Ubytováni budeme v příjemných pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, ledničku a úložný prostor, k dispozici jsou ručníky a hygienické potřeby. Součástí některých pokojů je také kuchyňka. 

Plná penze je zajištěna formou odlehčené stravy. Můžete si vybrat variantu bez masa, nebo s masem (večeře jsou vždy vegetariánské). Případné další požadavky na bezlepkovou, bezlaktózovou stravu a jiná dietetická omezení je nutno domlouvat předem!  

Jak se do penzionu dostanete? Autem, autobusem i vlakem (do Rokycan, nebo Radnice a tam bychom Vás po domluvě vyzvedli). 

 

Bližší informace ke kurzu týkající se vybavení a cesty zasílám přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

Věnujte kurz jako dárek...

Slzy se mi kutálejí po tvářích. Už poněkolikáté za posledních 24 hodin. Pocit štěstí, který cítím, se nedá popsat. Já vidím! Už jsem absolvovala velkou řádku kurzů, převážnou většinu z nich v zahraničí. Ale styl, kvalita i hloubka toho, co jsem měla možnost zažít s Hankou a Štěpánem, to je unikát. Kurz je komplexní, odborný, ale přitom nesmírně lidský a laskavý. Spousty cvičení, ale i času na integraci. Spousty aha momentů. A taky spousty vděčnosti, že v České republice existuje něco tak fantastického. Když jsem poslední dny kurzu začala ostře vidět stébla trávy i kamínky na cestě při společné procházce, jásala jsem jako malé dítě. Poté, co jsem se vrátila domů, byla radost ještě větší. Dříve jsem v autobuse přečetla na monitoru tu nebližší (a největším písmem napsanou) stanici. Ty ostatní čtyři stanice (napsané stále menšími písmeny) byly jen šedé šmouhy. Na cestě z kurzu jsem se jen letmo koukla na monitor a několik stanic vydýchávala, že nevidím jen stanici s největšími písmeny, ale i tu druhou, napsanou menšími, i tu třetí, napsanou ještě menšími... a dokonce i tu pátou, která je napsaná nejmenšími písmeny. Byla jsem jako v jiříkově vidění. "To jako fakt? Nezdá se mi to?" - opakovaně jsem se očima k monitoru vracela. Ne, nezdálo se mi to. I další a další stanice, které se těmi malými písmeny po cestě objevovaly, jsem viděla. Kurz doporučuji všemi dvaceti. Pokud vám jen trochu na sobě a svém zraku záleží, jděte do toho. Zdraví máte jen jedno. Náhradní tělo vám nikdo nedá.
Marie Helenwww.mariehelen.cz
Ještě před kurzem pro mě byly dioptrické brýle jedna z top věcí, kterou bych zachránila z hořícího domu - to se změnilo, stejně jako to, že se začínám mít čím dál tím víc ráda bez brýlí. S tím samozřejmě přichází i změna úhlu pohledu na situace v životě.... jde to ruku v ruce. Je to teprve začátek cesty, ale uvěřila jsem tomu, že to může jít i jinak.
Petra
Týden pobytu Cvičení na oči byl pro mě velkým zklidněním a pochopením souvislostí mezi mým uspěchaným způsobem života a stavem očí. Během prvních dvou dnů jsem si až neuvěřitelně uvolnila svaly kolem očí (upřímně jsem netušila, že tam něco takového je....) a ten následný pocit je k nezaplacení. Po pobytu jsem si jela přeměřit oči, levé oko se uzdravilo o 1,5 dioptrie (z původních 11) a pravé o 0,5 dioptrie. A jedu dál, těším se, až si brýle úplně sundám! 🙂 a těším se na další společný týden pro oči!
Verča

Oáza Srdce

Mapa Radnice

Farma Dvorec

Farma Dvorec - pobyty pro oči