Kurz ll.

Kurz II. není určen pro nováčky, ale pro ty, kteří už absolvovali Kurz I. (dříve kurz pro začátečníky) a chtějí si znalosti a dovednosti zopakovat, upevnit, připomenout, „restartovat,“ zase se poposunout někam dál...

              ...prostě potřebují nakopnout, aby toho pro své oči opět dělali víc 😉

Základní znalosti rychleji shrneme a už jim nemusíme věnovat tolik času, takže ho mnohem víc zůstane pro intenzivní trénink.

Předpokládáme určitou základní samostatnost při provádění cvičení. Vždyť opakujeme, neučíme se nové. Pokud se objeví nové postupy, budeme jim věnovat potřebnou pozornost pro získání praxe. 

A protože už máte přece jen praxi, můžeme si dovolit víc vyrážet na výlety do okolí.

Doporučujeme jej pro absolventy, kteří absolvovali náš kurz v roce 2015 a později. Pro ty, co navštívili náš kurz dříve, doporučujeme zopakovat si Kurz I.

Je to z toho důvodu, že každý ročník je bohatší o další poznatky a cvičení a pro dřívější ročníky by bylo novinek příliš mnoho, takže by se mohla vytrácet výhoda Kurzu  II. Tedy, že budeme především opakovat a ne vše nově vysvětlovat. Základy už máme za sebou. I když určitě budou zařazeny další nové poznatky, které jsme získali. 

Společně se Štěpánem se na vás těšíme.

 

Stejně jako Kurz I. je i Kurz II. 6ti denní (5 nocí). První den začínáme v podvečer, poslední den se končí obědem. Jako vždy bude program opravdu nabitý.

Jak už víte, budeme hodně venku, i za nepříznivého počasí. Doporučujeme tedy vybavit se dostatečným a hlavně pohodlným oblečením a botami pro pobyt venku v přírodě. Je dobré počítat s deštěm, chladem i plným sluncem. Pohybujeme se pomalou chůzí v nenáročném terénu, procházky jsou v rozsahu do zhruba 5 km. Cvičení v chůzi střídáme se zastaveními, kdy cvičíme na místě. Náplň kurzu je velmi rozmanitá, ale vždy zaměřená na práci s očima.

Na kurz nejsou vhodné kontaktní čočky! 

Pokud máte slabší brýle, je dobré si je vzít s sebou na cestu zpět domů  🙂

Termín: 19.-24.7.2024

Celková cena kurzu: 13.200,- Kč

Celková cena kurzu zahrnuje:

  • kurzovné ve výši 5.950,- Kč
  • ubytování, plnou penzi a příspěvek na pronájem pracovní místnosti, celkem 7.250,- Kč
  • zdarma pracovní skripta ke kurzu + audionahrávky ke cvičením

Celková cena kurzu nezahrnuje:

  • dopravu na kurz, ta je individuální
  • bezlepková, bezlaktózová, veganská i vitariánská strava jsou bez příplatku, při volbě bezlepkové stravy je třeba přivést si vlastní pečivo
  • příplatek 500,- Kč/noc v případě ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji,  celkem 2.500,- Kč (pokud kapacita zařízení dovolí)

Bližší informace v přihlášce

Kurz II. bude probíhat ve Vzdělávacím a meditačním centru s krásným názvem "Oáza Srdce". Nachází se v oblasti Železných Hor, blízko přehrady Seč. Určitě jej uvítají zájemci o kurz z Moravy, protože je k ní blíž než dřívější místa kurzů.

Je to místo se specifickou atmosférou, kde je klid, krásné výhledy a spousta zajímavých míst v okolí. Máme pro vás připravené výlety, kde dopřejeme očím vědomý pohled na nádheru světa.

Ubytováni budeme v příjemných, nově zrekonstruovaných pokojích, s maximální obsazeností 2 osob na pokoji, pokud se nedohodneme jinak. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, k dispozici jsou ručníky a hygienické potřeby. Na společné chodbě lze využít lednici.

Plná penze je zajištěna formou odlehčené stravy. Můžete si vybrat variantu bez masa, nebo s masem. Případné další požadavky na bezlepkovou, bezlaktózovou stravu a jiná dietetická omezení je nutno domlouvat předem!  

Jak se do zařízení dostanete? Autem (GPS 49.8062744N, 15.7315858E) nebo autobusem. Přímo před zařízením je autobusová zastávka (Horní Bradlo, rekr. stř. - spoj z Trhové Kamenice).

Bližší informace ke kurzu týkající se vybavení a cesty zasíláme přihlášeným zhruba 14 dnů před akcí.

Věnujte kurz jako dárek...

Hani a Štěpáne,
skutečnost, že jsem s Vámi strávila již třetí kurz je, myslím, dostatečně výmluvná. I přes tento fakt se ale žádná “nuda” nekonala a kurz byl plný novinek a překvapení ☺️. Je zřejmé, že oba celý rok pilně pracujete na tom, abychom my, absolventi kurzů, od vás dostali co nejkomplexnější informace, jak úzce náš zrak souvisí s fyzickým i mentálním rozpoložením 👀.
Za mě, 5 přínosných a zároveň odpočinkových dní, které ocenily zejména mé oči, páteř a má mysl. Prostředí, to bych nazvala “balzámem na nervy” a skupinka skvělých lidí, kteří se kurzu zúčastnili…. určitě je všechny moc ráda znovu uvidím!
Díky všem a snad příští léto AHOJ!
Dáša