Zlepšit oči? Funguje to?

Jednoznačně odpovídám: „Jo, funguje.“

Jsem o tom za ta léta přesvědčená. Netvrdím, že jisto jistě dosáhnete takového a takového výsledku. To bych si nikdy nedovolila. Faktorů, které výsledek ovlivňují, je přece jen hodně. Záleží opravdu, ale opravdu hodně na vás. Záleží na míře potíží, se kterou začínáte. Záleží na odhodlání a ještě více na vytrvalosti. Záleží na tom, kolik sami sobě věnujete času. Záleží na upřímnosti sám k sobě.

Záleží na mnohém…

Že to funguje, jsem si ověřila nejen u sebe a partnera, ale také spousty klientů, kteří prošli mými kurzy. Možná byste se měli zeptat na názor jich, aby to bylo objektivnější. Ale v tento okamžik tu nejsou a tak vám nezbývá než ten můj.

Vycházím z reakcí lidí přímo v průběhu kurzu, na jeho konci i následně. Sleduji jejich pokroky. Někteří se na kurz vrací. Každý kurz pro ně znamená zlepšení a oni se pomalu nebo rychleji šinou k vytouženému cíli – nemuset už brýle používat vůbec. Nemít potíže s očima. To není jedno a to samé.

Abyste věděli, co kurz obnáší – je to 5 dnů intenzivní práce venku v přírodě. Ve zkratce se dá říct, že denně věnujeme svým očím minimálně 4-5 hodin aktivní pozornosti. Což se vám v běžném životě málokdy podaří. K tomu oživujeme tělo, mysl, propojujeme informace s běžným životem. Aktivně oči startujeme a využíváme jejich rezervy. Je to takový restart pro oči. Výsledky na sebe obvykle nenechají dlouho čekat.

Kdybych měla shrnout na co všechno „kurz zabírá“, asi bych udělala následující seznam. Tvrdit, že všichni dosáhli všech zlepšení, by bylo troufalé, protože tak to není. Je to prostě individuální, každý si odnese to, pro co si přišel (i když někdy je to něco jiného, než si původně myslel).

 • drtivá většina se shoduje, že vidění je plastičtější, barevnější
 • vnímají více detailů, které jsou ostřejší, zřetelnější, svět okolo nich jako by byl bohatší
 • celkově se lépe orientují v prostoru – zlepší se periferní vidění
 • sníží se citlivost na ostré světlo a slunce – ustupuje světloplachost (s tím se také spojuje menší oslňování protijedoucími auty při řízení v noci)
 • postupně se ztrácí slzení očí nebo naopak při nadměrné suchosti jsou oči přiměřeně zvlhčené
 • mizí chronická únava očí, bolest, pocity pálení, řezání, nadměrná suchost, nebo slzení očí
 • oči se po pár dnech projasní – postupně se ztrácí červené žilky
 • začínají se rozpouštět zákalky v očích
 • zharmonizuje se nitrooční tlak
 • zlepší se vidění na dálku (krátkozrakost) nebo na blízko (dalekozrakost), upravuje se astigmatismus

Ale můžete získat ještě víc, cesta k vašim očím se může stát zároveň poutavou a dobrodružnou cestou k sobě samému, neříkám jednoduchou. Hodně se o sobě dovíte, zvláště když k sobě budete upřímní.

Snad je výčet dostatečný, aby vás přiměl k tomu přemýšlet, jestli by stálo za to se do toho pustit. Protože to opravdu není zadarmo. A tím teď nemyslím peníze, které za kurz zaplatíte.

Očekává se od vás daleko víc

 • nejcennější je váš čas
 • pozornost věnovaná sám sobě
 • vytrvalost, trpělivost, houževnatost, důslednost
 • odvaha nahlédnout sám na sebe a svůj život
 • odhodlání i víra sám v sebe a vlastní síly
 • překonání své lenosti 🙂

Ještě pořád máte chuť to zkusit?

Možná si říkáte, že vás vlastně tímto od kurzu odrazuju. Možná. Ale záleží mi na tom, abyste věděli, do čeho jdete, do čeho se pouštíte. Vzplanout nadšením pro myšlenku „zlepším si oči“ není tak těžké, ale vytrvat je obrovský úkol. Ještě větší než si představujete.

Je mi jasné, že ne každý si může dovolit na takový pobytový kurz vyrazit, ať už z jakéhokoliv důvodu a také kapacita je omezená. Přesto bych moc ráda, aby se tato metoda mezi lidi rozšířila co nejvíc. Protože stále se setkávám s udivenými pohledy lidí, kteří o něčem takovém slyší poprvé…

Zdroj fotografií: vlastní archiv

Hana Vynohradnyková
Vím, že zhoršené vidění není konečná. Vím, že to jde napravit. Když jsem to dokázala já, dokážete to i vy. Kdo jsem si přečtete tady>> Pořádám kurzy na obnovu zraku, kde Vás vše potřebné naučím. Pokud máte zájem zlepšit si své oči, je tento kurz výborným prvním krokem. Můžeme se propojit i na online konzultaci nebo můžete využít možnost individuální práce. Více o kurzech se dozvíte tady>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.